Historyczny sukces Politechniki Lubelskiej na Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej

15.06.2026
https://pollub.pl/files/upload/_users/a.okon@pollub.pl/photo-2026-06-11-17-20-25.jpg
Z Warszawy wracamy z ogromnym powodem do dumy‼
Reprezentacja Politechniki Lubelskiej zakończyła turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski na 6️⃣ miejscu w klasyfikacji generalnej, meldując się w ścisłej krajowej czołówce akademickiego futbolu. Dodatkowo nasi zawodnicy wywalczyli ????srebrny medal w klasyfikacji uczelni technicznych, potwierdzając swoją przynależność do najlepszych zespołów technicznych w Polsce ????????
Podczas trzydniowych zmagań w Warszawie drużyna pokazała charakter, konsekwencję i wolę walki do ostatniego gwizdka. W rywalizacji z najlepszymi akademickimi zespołami w kraju zapisaliśmy na swoim koncie kilka bardzo wartościowych wyników.
???? Gratulacje dla drużyny w składzie: Michał Bieniek, Szymon Dobrasiewicz, Oskar Dzida, Patryk Filozof, Konrad Firosz, Jakub Guzewicz, Gabriel Jankowski, Jakub Kartasiński, Jakub Kowalczuk, Kacper Kruk, Jakub Leszczyński, Piotr Matyjaszczyk, Maciej Misiurek, Kacper Pytka-Wasil, Olaf Rogala, Jakub Stankiewicz, Szymon Świerszcz, Mikołaj Szynecki, Marcel Wałecki, Jakub Wawrzusiszyn, Kacper Wilkowicz, Marcel Złomańczuk, Jakub Żmuda.
Trenerem druzyny jest Bożydar Spólnicki, kierownikiem Andrzej Kurys.
Dziękujemy za walkę, zaangażowanie i godne reprezentowanie Politechniki Lubelskiej na arenie ogólnopolskiej.
6. miejsce w Polsce i srebro wśród uczelni technicznych to sukces, z którego cała społeczność Politechniki Lubelskiej może być dumna. 
GRATULUJEMY
Galeria zdjęć

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej