DZIEKAN
Wydziału Elektrotechniki i Informatyki
Politechniki Lubelskiej w Lublinie

ogłasza

KONKURS OTWARTY

na stanowisko asystenta
w Katedrze Urządzeń Elektrycznych i Techniki Wysokich Napięć

Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające warunki określone w przepisach ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 r. (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1571 z późn. zm.) i Statucie Politechniki Lubelskiej.

Wymagane kwalifikacje:

  • ukończone studia inżynierskie na kierunku elektrotechnika z oceną na dyplomie co najmniej dobry plus (4,5),
  • ukończone studia magisterskie na kierunku elektrotechnika specjalność projektowanie urządzeń elektrycznych ze średnią ocen ze studiów co najmniej dobry plus (4,5),
  • gotowość do pracy naukowej w dyscyplinie automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne,
  • predyspozycje i zamiłowanie do pracy naukowej i dydaktycznej,
  • znajomość zagadnień związanych z materiałoznawstwem elektrotechnicznym i techniką wysokonapięciową potwierdzona aktywnością publikacyjną,
  • aktywny udział w życiu naukowym, wyrażający się prezentacją prac na międzynarodowych konferencjach naukowych,
  • biegła znajomość języka polskiego (potwierdzona certyfikatem w przypadku obcokrajowców) oraz dobra znajomość języka angielskiego.

Wykaz wymaganych dokumentów:

  • podanie (pisemne zgłoszenie do konkursu),
  • życiorys,
  • kwestionariusz osobowy (formularz w załączeniu),
  • kopie odpisów dyplomów i suplementów (oryginał odpisu do wglądu),
  • list motywacyjny,
  • wykaz publikacji naukowych i osiągnięć zawodowych,
  • kopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje zawodowe i dodatkowe,
  • oświadczenie kandydata, że Politechnika Lubelska będzie podstawowym miejscem pracy (formularz w załączeniu),
  • informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego oraz ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, a w przypadku osób posiadających obywatelstwo innego państwa niż Rzeczypospolita Polska informacja z rejestru karnego innego państwa lub oświadczenia, o których mowa w art. 21 ust. 5-7 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (instrukcja pobrania informacji w załączeniu);
  • oświadczenie kandydata, że zapoznał się z Regulaminem zgłoszeń naruszenia prawa w Politechnice Lubelskiej (formularz oraz Regulamin zgłoszeń w załączeniu)
  • klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych kandydata w celu realizacji procesu rekrutacji (formularz w załączeniu).

 

Komplet dokumentów należy przesłać: 

pocztą na adres:
Biuro Obsługi Wydziału
Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej
ul. Nadbystrzycka 38A, pokój 216, 20-618 Lublin,

LUB

w formie elektronicznej na adres: we.sekretariat@pollub.pl

w terminie do 30.08.2025 r.

Informujemy, że po 60 dniach od zakończenia postępowania konkursowego dokumenty niezatrudnionych kandydatów ulegną zniszczeniu. Jeżeli aplikujący będzie chciał odzyskać dokumenty, powinien o tym fakcie poinformować w zgłoszeniu do konkursu.

Pliki do pobrania

Rektor Politechniki Lubelskiej

ogłasza

K O N K U R S   O T W A R T Y

na stanowisko architekta - eksperta ds. dostępności architektonicznej

Politechnika Lubelska, w ramach realizacji projektu pn. „Otwarci dla każdego, dostępni dla wszystkich - Politechnika Lubelska  uczelnia bez barier” poszukuje architekta na stanowisko eksperta ds. dostępności architektonicznej, który będzie odpowiedzialny za opracowanie opisu przedmiotu zamówienia dla realizacji przetargu związanego z tworzeniem Dostępnej Recepcji dla całej uczelni (zgodnie z normami dostosowania przestrzeni publicznej do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami).

Miejsce pracy: Politechnika Lubelska, Centrum Komunikacji i Marketingu, Lublin

Wymiar pracy: Pełny etat (umowa o pracę na czas określony 12 miesięcy)

Tryb pracy: stacjonarna

Opis stanowiska:

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za:

  1. Dokonanie wstępnej diagnozy potrzeb studentów z niepełnosprawnościami i osób ze szczególnymi potrzebami, jak i pozostałych studentów i pracowników odnośnie do przyszłej realizacji dostępnej recepcji Politechniki Lubelskiej (głównie w zakresie jej dostępności architektonicznej i zgodności z normami i trendami projektowania uniwersalnego). Spotkania z interesariuszami lub przeprowadzenie z nimi ankiet, podanie odpowiedzi analizie.
  2. Weryfikację dostępności przestrzeni uczelni, dostępności budynków w kontekście doświadczenia użytkowników (userexperience), szczególnie osób z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami – w zakresie dotyczącym powierzonego zadania i stworzenia projektu SIWZ dostępnej recepcji.
  3. W porozumieniu i na podstawie konsultacji z Koordynatorem ds. rozwoju przestrzennego kampusu Politechniki Lubelskiej, określenie zakresu wsparcia wewnętrznego oraz przygotowanie merytorycznego opisu przedmiotu zamówienia, który będzie stanowił podstawę ogłoszenia przetargowego w kontekście utworzenia dostępnej recepcji.Konsultacje z użytkownikami końcowymi oraz koordynatorem dostępności Politechniki Lubelskiej i pełnomocnikiem Rektora ds. studentów z niepełnosprawnościami.
  4. Przeprowadzenie analizy wymagań normatywnych i prawnych oraz możliwości technicznych zamawiającego i współpraca z odpowiednimi jednostkami Politechniki Lubelskiej w celu ustalenia pełnych wymagań dla nowego punktu recepcyjnego.
  5. Opracowanie wytycznych w zakresie niezbędnego wyposażenia instalacyjnego projektowanej Dostępnej Recepcji Politechniki Lubelskiej w wyniku konsultacji z JO i osobami odpowiedzialnymi za administrację , mienie i inwestycje wewnątrz organizacji.
  6. Opracowanie koncepcji architektonicznej oraz kompleksowego zestawu wytycznych projektowych na potrzeby Opisu Przedmiotu Zamówienia, jako załącznik do SIWZ na realizację projektu Dostępna Recepcja Politechniki Lubelskiej, ze szczególnym uwzględnieniem dostosowania do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami oraz różnymi typami niepełnosprawności i trudności poznawczych i komunikacyjnych.
  7. Współpracę z Koordynatorem ds. rozwoju przestrzennego kampusu Politechniki Lubelskiej, architektami pracującymi na uczelni oraz zespołem merytorycznym projektu, w celu opracowania kompleksowej dokumentacji projektowej oraz monitorowania wdrożenia projektu.
  8. W zakresie działań projektowych prowadzenie stałych konsultacji oraz działanie w porozumieniu z Koordynatorem ds. rozwoju przestrzennego kampusu Politechniki Lubelskiej.
  9. Współpracę z Biurem Zamówień Publicznych w formie konsultacji merytorycznych, w zakresie wyboru oferty i wyłonienia wykonawcy Dostępnej Recepcji Politechniki Lubelskiej.
  10. Wsparcie merytoryczne, konsultacje oraz współpracę i uczestnictwo w działaniach realizowanych przez Centrum Komunikacji i Marketingu. Podległość służbowa wobec Dyrektora Centrum Komunikacji i Marketingu.

Wymagania:

  1. Wykształcenie wyższe –architektura lub dziedziny pokrewne.
  2. Co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze dostępności architektonicznej i projektowania uniwersalnego.
  3. Znajomość przepisów i norm dotyczących dostępności przestrzeni publicznych i budynków (w tym wymagań związanych z dostępnością dla osób z niepełnosprawnościami).
  4. Doświadczenie w prowadzeniu audytów dostępności w kontekście przestrzeni publicznych, w tym także doświadczenie w przygotowaniu merytorycznym audytów dostępności.
  5. Sprawność i skuteczność komunikacyjna w mowie i piśmie – umiejętność jasnego komunikowania się z interesariuszami projektu.
  6. Obsługa komputera: Pakiet MS Office oraz narzędzia do tworzenia dokumentacji technicznej.
  7. Dodatkowe atuty:
    • Doświadczenie we współpracy z środowiskiem akademickim oraz jednostkami administracji publicznej.
    • Wiedza na temat problematyki niepełnosprawności oraz doświadczenie w tym obszarze.
    • Doświadczenie w pracy w „trzecim sektorze”, który wspiera osoby z niepełnosprawnościami.

Oferujemy:

  • Zatrudnienie na pełny etatna okres 12 miesięcy w renomowanej uczelni technicznej.
  • Możliwość rozwoju zawodowego w zakresie dostępności architektonicznej.
  • Współpracę w zespole specjalistów odpowiedzialnych za realizację innowacyjnych projektów.

Zgłoszenia:

Aplikacje prosimy przesyłać do dnia 15 lipca 2025 r. na adres elektroniczny Biura Projektu: h.rarot@pollub.pl z dopiskiem „Ekspert ds. dostępności architektonicznej”.

Pliki do pobrania

DZIEKAN
WYDZIAŁU ELEKTROTECHNIKI I INFORMATYKI
Politechniki Lubelskiej w Lublinie

ogłasza konkurs otwarty na

stanowisko ASYSTENTA
w grupie pracowników naukowo-dydaktycznych
w Katedrze Elektroenergetyki

Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające warunki określone w przepisach ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 r. (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1571 z późn. zm.) i Statucie PL.

Wymagane kwalifikacje:

  • ukończone studia magisterskie na kierunku Elektrotechnika, specjalność Elektroenergetyka, ze średnią ocen za cały okres studiów powyżej 4,0 (w przypadku studiów dwustopniowych średnie arytmetyczne z obu poziomów studiów); możliwy również inny kierunek studiów w przypadku udokumentowanych zainteresowań problemami energetyki;
  • płynna w mowie i piśmie znajomość języka polskiego;
  • dobra znajomość języka angielskiego;
  • predyspozycje do pracy naukowej, dydaktycznej i organizacyjnej;
  • umiejętność obsługi komputera i znajomość pakietu Microsoft Office;
  • zainteresowania naukowe (np. w kołach naukowych, ewentualnie dorobek publikacyjny); zainteresowania w zakresie pracy dydaktycznej oraz wstępne sformułowanie zainteresowań badawczych.

Wymagane dokumenty:

  • pisemne zgłoszenie do konkursu;
  • kwestionariusz osobowy (formularz w załączeniu);
  • życiorys;
  • list motywacyjny;
  • kserokopie odpisów dyplomów ukończonych studiów I i II stopnia (oryginał odpisu do wglądu);
  • informacje o działalności podczas studiów;
  • informacje o doświadczeniu dydaktycznym;
  • informacje o predyspozycjach naukowo-badawczych (np. własne oświadczenie lub opinia opiekuna naukowego);
  • informacje o doświadczeniu zawodowym i posiadanych umiejętnościach;
  • oświadczenie kandydata, że Politechnika Lubelska będzie podstawowym miejscem pracy (formularz w załączeniu);
  • informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego oraz ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, a w przypadku osób posiadających obywatelstwo innego państwa niż Rzeczypospolita Polska informację z rejestru karnego innego państwa lub oświadczenia, o których mowa w art. 21 ust. 5-7 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (instrukcja pobrania informacji w załączeniu);
  • oświadczenie kandydata, że zapoznał się z Regulaminem zgłoszeń naruszenia prawa w Politechnice Lubelskiej (formularz oraz Regulamin zgłoszeń w załączeniu)
  • klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych kandydata w celu realizacji procesu rekrutacji (formularz w załączeniu).

 

Zgłoszenie do konkursu wraz z wymienioną wyżej dokumentacją należy przesłać:

pocztą na adres:
Wydział Elektrotechniki i Informatyki politechniki Lubelskiej, ul. Nadbystrzycka 38 A, 20-618 Lublin, pok. E216

LUB

w formie elektronicznej: we.sekretariat@pollub.pl


w terminie do 30.08.2025 r.

Informujemy, że po 60 dniach od zakończenia postępowania konkursowego dokumenty niezatrudnionych kandydatów ulegną zniszczeniu. Jeżeli aplikujący będzie chciał odzyskać dokumenty, powinien o tym fakcie poinformować w zgłoszeniu do konkursu.

 

 

 

Pliki do pobrania

Dziekan
Wydziału Elektrotechniki i Informatyki
Politechniki Lubelskiej

ogłasza konkurs otwarty na stanowisko:

ASYSTENT (3 etaty)
w Katedrze Informatyki

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce”  (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1571 z późn. zm.) oraz w Statucie Politechniki Lubelskiej.

Wymagania stawiane kandydatom:

  • ukończony I stopień studiów na kierunku informatyka;
  • ukończony II stopień studiów na kierunku informatyka;
  • biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie (w przypadku obcokrajowców potwierdzona stosownym certyfikatem);
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
  • średnia ze studiów zarówno na I jak i II stopniu nie mniejsza niż 4,0;
  • predyspozycje do pracy naukowo-badawczej oraz dydaktycznej;
  • posiadanie wiedzy i umiejętności z zakresu wytwarzania oprogramowania na platformę Salesforce, chmur komputerowych oraz sztucznej inteligencji;
  • umiejętność programowania obiektowego;
  • umiejętność tworzenia aplikacji internetowych;
  • umiejętność tworzenia aplikacji mobilnych;
  • praktyczna znajomość baz danych;
  • pozytywne zaliczenie rozmowy kwalifikacyjnej.

Wymagane dokumenty:

  • podanie o zatrudnienie adresowane do JM Rektora Politechniki Lubelskiej;
  • list motywacyjny;
  • życiorys;
  • kwestionariusz osobowy (formularz w załączeniu);
  • kopie odpisów dyplomów ukończonych studiów I oraz II stopnia (oryginały odpisów do wglądu);
  • kopie innych dokumentów potwierdzających osiągnięcia naukowe, kwalifikacje zawodowe i kompetencje dodatkowe;
  • informacje o działalności podczas studiów;
  • informacje o doświadczeniu dydaktycznym;
  • informacje o predyspozycjach naukowo-badawczych (np. własne oświadczenie lub opinia opiekuna naukowego);
  • informacje o doświadczeniu zawodowym i posiadanych umiejętnościach;
  • oświadczenie, że Politechnika Lubelska będzie podstawowym miejscem pracy (formularz w załączeniu);
  • informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego oraz ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, a w przypadku osób posiadających obywatelstwo innego państwa niż Rzeczypospolita Polska informację z rejestru karnego innego państwa lub oświadczenia, o których mowa w art. 21 ust. 5-7 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (instrukcja pobrania informacji w załączeniu);
  • oświadczenie kandydata, że zapoznał się z Regulaminem zgłoszeń naruszenia prawa w Politechnice Lubelskiej (formularz w załączeniu);
  • podpisana klauzula zgody dotyczącą przetwarzania danych osobowych w procesie rekrutacji (RODO) (formularz w załączeniu).

Zgłoszenie do konkursu wraz z wymienioną wyżej dokumentacją należy:

złożyć w Sekretariacie Dziekana Wydziału Elektrotechniki i Informatyki,
ul. Nadbystrzycka 38 A, 
20-618 Lublin
pok. E216 lub E218

LUB

przesłać w formie elektronicznej: we.sekretariat@pollub.pl

w terminie do 31 lipca 2025 r.

Informujemy, że po 60 dniach od zakończenia postępowania konkursowego dokumenty niezatrudnionych kandydatów ulegną zniszczeniu. Jeżeli aplikujący będzie chciał odzyskać dokumenty, powinien o tym fakcie poinformować w zgłoszeniu do konkursu.

Pliki do pobrania

Dziekan
Wydziału Elektrotechniki i Informatyki

Politechniki Lubelskiej

ogłasza konkurs otwarty na stanowisko:

ASYSTENT (1 etat)
w Katedrze Informatyki

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce”  (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1571 z późn. zm.) oraz w Statucie Politechniki Lubelskiej.

Wymagania stawiane kandydatom:

  • ukończony I stopień studiów na kierunku informatyka lub matematyka;
  • ukończony II stopień studiów na kierunku informatyka lub matematyka;
  • biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie (w przypadku obcokrajowców potwierdzona stosownym certyfikatem);
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
  • średnia ze studiów zarówno na I jak i II stopniu nie mniejsza niż 4,0;
  • predyspozycje do pracy naukowo-badawczej oraz dydaktycznej;
  • posiadanie wiedzy i umiejętności z zakresu wytwarzania oprogramowania na platformę Salesforce, chmur komputerowych oraz sztucznej inteligencji;
  • umiejętność programowania obiektowego;
  • umiejętność tworzenia aplikacji internetowych;
  • umiejętność tworzenia aplikacji mobilnych;
  • praktyczna znajomość baz danych;
  • pozytywne zaliczenie rozmowy kwalifikacyjnej.

Wymagane dokumenty:

  • podanie o zatrudnienie adresowane do JM Rektora Politechniki Lubelskiej;
  • list motywacyjny;
  • życiorys;
  • kwestionariusz osobowy (formularz w załączeniu);
  • kopie odpisów dyplomów ukończonych studiów I oraz II stopnia (oryginały odpisów do wglądu);
  • kopie innych dokumentów potwierdzających osiągnięcia naukowe, kwalifikacje zawodowe i kompetencje dodatkowe;
  • informacje o działalności podczas studiów;
  • informacje o doświadczeniu dydaktycznym;
  • informacje o predyspozycjach naukowo-badawczych (np. własne oświadczenie lub opinia opiekuna naukowego);
  • informacje o doświadczeniu zawodowym i posiadanych umiejętnościach;
  • oświadczenie, że Politechnika Lubelska będzie podstawowym miejscem pracy (formularz w załączeniu);
  • informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego oraz ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, a w przypadku osób posiadających obywatelstwo innego państwa niż Rzeczypospolita Polska informację z rejestru karnego innego państwa lub oświadczenia, o których mowa w art. 21 ust. 5-7 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (instrukcja pozyskania informacji w załączeniu);
  • oświadczenie kandydata, że zapoznał się z Regulaminem zgłoszeń naruszenia prawa w Politechnice Lubelskiej (formularz oświadczenia oraz Regulamin zgłoszeń w załączeniu);
  • podpisana klauzula zgody dotyczącą przetwarzania danych osobowych w procesie rekrutacji (RODO) (formularz w załączeniu).

Zgłoszenie do konkursu wraz z wymienioną wyżej dokumentacją należy:

złożyć
Sekretariacie Dziekana Wydziału Elektrotechniki i Informatyki
pok. E216 lub E218

LUB

przesłać
w formie elektronicznej: we.sekretariat@pollub.pl

w terminie do 31 lipca 2025 r.

Informujemy, że po 60 dniach od zakończenia postępowania konkursowego dokumenty niezatrudnionych kandydatów ulegną zniszczeniu. Jeżeli aplikujący będzie chciał odzyskać dokumenty, powinien o tym fakcie poinformować w zgłoszeniu do konkursu.

Pliki do pobrania

Dziekan
Wydziału Mechanicznego
Politechniki Lubelskiej
ogłasza
KONKURS OTWARTY
na stanowisko

ASYSTENT
w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych
w Katedrze Pojazdów Samochodowych

Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające warunki określone w przepisach ustawy „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” z dnia 20 lipca 2018 r. (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1571 z późn. zm.) i Statucie Politechniki Lubelskiej.

Wymagane kwalifikacje:

  • ukończenie studiów I stopnia na kierunku Mechatronika z oceną na dyplomie 5;
  • ukończenie studiów II stopnia na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn o specjalizacji pojazdowej z oceną na dyplomie 5;
  • potwierdzone dyplomem przygotowanie pedagogiczne;
  • potwierdzone zaświadczeniem: ukończenie kształcenia w Szkole Doktorskiej oraz przygotowana do obrony rozprawa doktorska;
  • predyspozycje do pracy naukowej, udokumentowany dorobek publikacyjny w reprezentowanej dyscyplinie, min. 4 publikacje w punktowanych czasopismach naukowych w MNiSzW, indeksowane w Web of Science lub Scopus;
  • udokumentowany certyfikatami: aktywny udział w życiu naukowym, wyrażający się prezentacją prac na międzynarodowych konferencjach naukowych;
  • znajomość programów stosowanych w pracach inżynierskich, np. WINOLS, V-Sim, ESI-tronic;
  • udokumentowane umowami o prace lub świadectwami pracy: doświadczenie dydaktyczne w prowadzeniu zajęć na poziomie akademickim;
  • znajomość zagadnień z zakresu tematyki badawczej i dydaktycznej katedry dotyczącej inżynierii mechanicznej, mechatroniki, logistyki (np. staże, praktyki przemysłowe, szkolenia, kursy, umowy o pracę, świadectwa pracy);
  • udokumentowane odpowiednim zaświadczeniem: doświadczenie w zakresie uczestnictwa w projektach badawczych;
  • udokumentowana certyfikatami lub zaświadczeniem: działalność w instytucjach, towarzystwach zajmujących się tematyką pojazdową oraz źródłami napędu;
  • udokumentowana aktualnymi umowami: działalność ekspercka w jednostkach naukowo-badawczych oraz przemysłowych np. PARP – Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, NCBiR – Narodowe Centrum Badań i Rozwoju;
  • płynna w mowie i piśmie znajomość języka polskiego;
  • udokumentowana certyfikatem: znajomość języka angielskiego.

Wykaz wymaganych dokumentów:

  • pisemne zgłoszenie do konkursu (podanie);
  • list motywacyjny;
  • życiorys;
  • kopie dyplomu/ów wymaganych na danym stanowisku;
  • kopie innych dokumentów potwierdzających osiągnięcia naukowe, kwalifikacje zawodowe i kompetencje dodatkowe wymienione w ogłoszeniu;
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (formularz w załączeniu);
  • oświadczenie kandydata, że Politechnika Lubelska będzie podstawowym miejscem pracy (formularz w załączeniu);
  • podpisana klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych kandydata w celu realizacji procesu rekrutacji (formularz w załączeniu);
  • informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego oraz ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, a w przypadku osób posiadających obywatelstwo innego państwa niż Rzeczypospolita Polska informację z rejestru karnego innego państwa lub oświadczenia, o których mowa w art. 21 ust. 5-7 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (instrukcja pozyskania informacji w załączeniu);
  • oświadczenie kandydata, że zapoznał się z Regulaminem zgłoszeń naruszenia prawa w Politechnice Lubelskiej (formularz oświadczenia oraz Regulamin zgłoszeń w załączeniu);

Data rozpoczęcia pracy: 01.10.2025 r.

Zgłoszenie do konkursu wraz z wymienioną wyżej dokumentacją należy:


złożyć w zamkniętej kopercie w Sekretariacie Dziekana Wydziału Mechanicznego,
pok. 108, ul. Nadbystrzycka 36, 20-618 Lublin

LUB

wysłać w formie elektronicznej na e-mail: wm.dziekan@pollub.pl, r.longwic@pollub.pl

w terminie do 11 lipca 2025 r.

Informujemy, że po 60 dniach od zakończenia postępowania konkursowego dokumenty niezatrudnionych kandydatów ulegną zniszczeniu. Jeżeli aplikujący będzie chciał odzyskać dokumenty, powinien o tym fakcie poinformować w zgłoszeniu do konkursu.

Pliki do pobrania

Dziekan
Wydziału Zarządzania
Politechniki Lubelskiej

 ogłasza

 K O N K U R S  O T W A R T Y

na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych
w Katedrze Zarządzania

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1571 z późn. zm.) oraz w Statucie Politechniki Lubelskiej.

Opis stanowiska:

  • prowadzenie badań naukowych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości;
  • pozyskiwanie środków na badania naukowe;
  • publikowanie wyników badań w punktowanych czasopismach i monografiach;
  • doskonalenie warsztatu badawczego;
  • udział w organizacji konferencji i seminariów naukowych;
  • wykonywanie obowiązków dydaktycznych, w szczególności prowadzenie zajęć z zakresu zarządzania, także w języku angielskim;
  • przygotowywanie dokumentacji zajęć, np. sylabusów, scenariuszy zajęć;
  • ocenianie zadań i prac studentów, przekazywanie im informacji zwrotnych oraz archiwizowanie tych materiałów;
  • uzupełnianie danych w systemie informatycznym Uczelni;
  • uczestniczenie w procesie dyplomowania;
  • prowadzenie konsultacji ze studentami;
  • podnoszenie kompetencji dydaktycznych poprzez uczestnictwo w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych;
  • udział w życiu naukowym i pracy organizacyjnej w ramach Wydziału Zarządzania i Katedry Zarządzania;
  • organizowanie i uczestnictwo w przedsięwzięciach realizowanych przez Uczelnię, Wydział oraz Katedrę;
  • uczestnictwo w działaniach promujących Uczelnię, Wydział oraz Katedrę;
  • dyspozycyjność i pełne nastawienie na pracę akademicką.

 

Wymagania:

  • stopień doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarzadzaniu i jakości, ekonomia i finanse, nauki socjologiczne, psychologia;
  • zainteresowania badawcze w obszarze nauk o zarządzaniu i jakości;
  • publikacje naukowe;
  • minimum 3-letnie doświadczenie w prowadzeniu na poziomie akademickim zajęć dydaktycznych z zakresu zarządzania lub przedmiotów pokrewnych;
  • znajomość języka polskiego w mowie i piśmie na poziomie C2 (w przypadku obcokrajowców potwierdzona stosownym certyfikatem),
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie co najmniej B2;
  • gotowość do pracy również w weekendy;
  • komunikatywność oraz umiejętność efektywnej pracy w zespole;
  • zaangażowanie i dyspozycyjność w pierwszym miejscu pracy – Politechnice Lubelskiej.

 Dodatkowym atutem będą:

  • uczestnictwo w realizacji grantów krajowych i zagranicznych;
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w języku angielskim;
  • kompetencje dydaktyczne potwierdzone certyfikatami lub zaświadczeniami o ukończeniu kursów lub innych form kształcenia podnoszących kwalifikacje w zakresie prowadzenia zajęć dydaktycznych, szkoleń i warsztatów;
  • doświadczenie zawodowe zdobyte poza uczelnią, np. w działalności biznesowej;
  • udokumentowana aktywność organizacyjna, w tym organizacja inicjatyw naukowych lub społecznych na uczelni wyższej, na przykład seminariów lub konferencji naukowych czy spotkań z kołami naukowymi.

 Oferujemy: 

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę (pierwsza umowa na czas określony);
  • wsparcie Uczelnianego Biura Projektów w formalnym przygotowaniu wniosków grantowych;
  • premie za publikacje wysoko punktowane afiliowane w Politechnice Lubelskiej i działalność organizacyjną;
  • możliwość udziału w konferencjach naukowych, w tym zagranicznych;
  • możliwość realizowania staży naukowych krajowych i zagranicznych;
  • wsparcie w komercjalizacji projektów badawczych.

Wykaz wymaganych dokumentów:

  • podanie o zatrudnienie adresowane do JM Rektora Politechniki Lubelskiej (pisemne zgłoszenie do konkursu);
  • list motywacyjny;
  • życiorys - CV naukowe z wykazem dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego z bezpośrednim odniesieniem do podanych wyżej kryteriów kwalifikacyjnych (do 5 stron A4);
  • wykaz dotychczasowych publikacji naukowych;
  • kopie dyplomów wymaganych na danym stanowisku;
  • kopie innych dokumentów potwierdzających osiągnięcia naukowe, kwalifikacje zawodowe i kompetencje dodatkowe, w tym wykaz dorobku naukowego;
  • oświadczenie potwierdzające znajomość języka angielskiego na wymaganym poziomie (w przypadku braku certyfikatu językowego lub innego dokumentu potwierdzającego znajomość języka angielskiego);
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (formularz w załączeniu);
  • informacje o działalności i osiągnięciach naukowych i organizacyjnych oraz doświadczeniu dydaktycznym;
  • oświadczenie kandydata, że Politechnika Lubelska będzie jego podstawowym miejscem pracy (formularz w załączeniu);
  • klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych kandydata w celu realizacji procesu rekrutacji (RODO) (formularz w załączeniu);
  • informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego oraz ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, a w przypadku osób posiadających obywatelstwo innego państwa niż Rzeczypospolita Polska informację z rejestru karnego innego państwa lub oświadczenia, o których mowa w art. 21 ust. 5-7 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie;
  • oświadczenie kandydata, że zapoznał się z Regulaminem zgłoszeń naruszenia prawa w Politechnice Lubelskiej (regulamin oraz formularz w załączeniu).

Ważne daty:

  • termin składania dokumentów upływa: 19.07.2025
  • rozstrzygnięcie konkursu: do 30.07.2025
  • wyłoniony kandydat rozpocznie pracę od dnia: 1.10.2025

Rozstrzygnięcie konkursu nie skutkuje nawiązaniem stosunku pracy. Decyzję o zatrudnieniu podejmuje JM Rektor. Politechnika Lubelska zastrzega sobie prawo do zamknięcia konkursu bez rozstrzygnięcia oraz odpowiedzi wyłącznie na wybrane oferty.

  

Komplet dokumentów należy:

przesłać pocztą na adres:
Sekretariat Wydziału Zarządzania Politechniki Lubelskiej, ul. Nadbystrzycka 38, pokój 26, 20-618 Lublin,
z dopiskiem: „Konkurs otwarty na stanowisko adiunkta w Katedrze Zarządzania””

lub

przesłać w formie elektronicznej na adres sekretariatu Wydziału Zarządzania:
wz.sekretariat@pollub.pl,
w tytule e-maila proszę wpisać: „
Konkurs otwarty na stanowisko adiunkta w Katedrze Zarządzania”

w terminie do dnia 19 lipca 2025 r.

Informujemy, że po 60 dniach od zakończenia postępowania konkursowego dokumenty niezatrudnionych kandydatów ulegną zniszczeniu. Jeśli aplikujący będzie chciał odzyskać dokumenty, powinien o tym fakcie poinformować w zgłoszeniu do konkursu.

Pliki do pobrania

DZIEKAN
Wydziału Matematyki i Informatyki Technicznej
Politechniki Lubelskiej

ogłasza konkurs otwarty na stanowisko

ADIUNKT
w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych
w Zakładzie Badawczym Modelowania Matematycznego
w Katedrze Matematyki Stosowanej

Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające warunki określone w przepisach ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 r. (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 742 z późn. zm.) i Statucie Politechniki Lubelskiej.

Wymagane kwalifikacje:

  • stopień doktora w dyscyplinie z dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych w zakresie matematyki, fizyki lub informatyki;
  • dorobek publikacyjny w zakresie współczesnych metod analizy danych;
  • doświadczenie dydaktyczne w prowadzeniu zajęć na poziomie akademickim;
  • płynna w mowie i piśmie znajomość języka polskiego;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
  • predyspozycje do pracy naukowej i dydaktycznej;
  • gotowość do pracy naukowej w dyscyplinie informatyka techniczna i telekomunikacja;
  • mile widziane doświadczenie w zakresie uczestnictwa w projektach badawczych.

Wymagane dokumenty:

  • podanie o zatrudnienie adresowane do JM Rektora Politechniki Lubelskiej (pisemne zgłoszenie do konkursu);
  • list motywacyjny;
  • życiorys;
  • kwestionariusz osobowy (formularz w załączeniu);
  • potwierdzone kopie dokumentów stwierdzających uzyskanie stopnia naukowego, a w przypadku dokumentów sporządzonych w języku innym niż polski także uwierzytelnione tłumaczenie dokumentu na język polski oraz zaświadczenie o równoważności;
  • lista publikacji naukowych;
  • kopie innych dokumentów potwierdzających osiągnięcia naukowe, kwalifikacje zawodowe i kompetencje dodatkowe;
  • informacje o działalności naukowej i organizacyjnej oraz doświadczeniu dydaktycznym;
  • oświadczenie kandydata, że Politechnika Lubelska będzie jego podstawowym miejscem pracy (formularz w załączeniu);
  • klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych kandydata w celu realizacji procesu rekrutacji (RODO) (formularz w załączeniu);
  • informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego oraz ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, a w przypadku osób posiadających obywatelstwo innego państwa niż Rzeczypospolita Polska informację z rejestru karnego innego państwa lub oświadczenia, o których mowa w art. 21 ust. 5-7 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (instrukcja w załączeniu);
  • oświadczenie kandydata, że zapoznał się z Regulaminem zgłoszeń naruszenia prawa w Politechnice Lubelskiej (regulamin oraz formularz w załączeniu).

Komplet dokumentów należy:

złożyć w:
Biurze Obsługi Wydziału Matematyki i Informatyki Technicznej Politechniki Lubelskiej
ul. Nadbystrzycka 38, 20-618 Lublin, pok. 8
z dopiskiem „Konkurs otwarty na stanowisko adiunkta w Katedrze Matematyki Stosowanej WMiIT PL"

LUB

przesłać w formie elektronicznej na adres: wi.sekretariat@pollub.pl
(w tytule wiadomości proszę wpisać: "Konkurs otwarty na stanowisko adiunkta w Katedrze Matematyki Stosowanej WMiIT PL")
Przesyłane drogą elektroniczną pliki nie mogą przekroczyć rozmiaru 25 MB w jednej wiadomości.           

w terminie do dnia 10.02.2025 r.

Planowane zatrudnienie od 24 lutego 2025 r.             

Przy rozstrzygnięciu konkursu, oprócz kwalifikacji kandydatów, będą brane pod uwagę potrzeby kadrowe Katedry Matematyki Stosowanej WMiIT PL, w szczególności związane z prowadzeniem specjalistycznych zajęć na kierunkach studiów: matematyka oraz inżynieria i analiza danych.

Wybór pracownika odbędzie się na podstawie oceny złożonych dokumentów. Rozstrzygnięcie konkursu nie skutkuje nawiązaniem stosunku pracy. Decyzję o zatrudnieniu podejmuje JM Rektor. Politechnika Lubelska zastrzega sobie prawo do zamknięcia konkursu bez rozstrzygnięcia oraz odpowiedzi wyłącznie na wybrane oferty.

Informujemy, że po 60 dniach od zakończenia postępowania konkursowego dokumenty niezatrudnionych kandydatów ulegną zniszczeniu. Jeśli aplikujący będzie chciał odzyskać dokumenty, powinien o tym fakcie poinformować w zgłoszeniu do konkursu.

 

Lublin, dnia 7 stycznia 2025 r.

Pliki do pobrania

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej