AMP w siatkówkę plażową

12.06.2026

Dnia 16 maja 2026 r. na boiskach Politechniki Lubelskiej odbył się ćwierćfinał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet. Politechnikę reprezentowały zawodniczki sekcji sportowej piłki siatkowej kobiet zgłoszone w poniższych parach:

  1. Aleksandra Bogdańska/ Alicja Drańska
  2. Wiktoria Boczkowska/Hanna Betiuk
  3. Zofia van Steerbrugge/ Oliwia Prażmo

Klasyfikacja drużynowa kobiet:

  1. UP Lublin
  2. PL Lublin
  3. KUL Lublin
  4. UMCS Lublin
  5. AWF Biała Podlaska
  6. LAW Dęblin
  7. UM Lublin

 Zawodniczki wywalczyły II miejsce i tym samym zakwalifikowały się do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski.

 

Akademickie Mistrzostwa Polski półfinał C odbył się dnia 2 czerwca 2026 r na boiskach plażowych PL. Zawodniczki uplasowały się na miejscach 17-20.

Trenerem sekcji jest Sylwia Złomańczuk

Galeria zdjęć

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej