KONFERENCJA 25 X Gotowi na przyszłość - nowe technologie dla edukacji

01.10.2024
ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ
 
 
W imieniu partnera i sponsora Konferencji Asseco Data System S.Aoraz Organizatorów:
 
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz Fundacja Instytut Edukacji Pro Futuro w dniu 25 października 2024 godz. 10.00-15.00 mają przyjemność zaprosić Państwa na:
 
Ogólnopolską Konferencję naukowo-szkoleniową
 
Gotowi na przyszłość - nowe technologie dla edukacji
 
Partnerami konferencji są:
 
                                                            Asseco Data System S.A.                                       American-Systems Sp. z o.o
 
Miejsce : Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, ul Szczęśliwicka 40, Warszawa budynek D
 
Na Konferencji spodziewamy się  :
  • dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych
  • dyrektorów wydziałów edukacji w dużych miastach
  • naczelników wydziałów oświaty i wychowania w Warszawskich gminach/Dzielnicowe Centra Integracji/
  • pracowników Wyższych Uczelni, Biura Osób Niepełnosprawnych
  • pełnomocników Rektora ds Osób Niepełnosprawnych
  • pełnomocników ds osób o specjalnych potrzebach Uczelni Wyższych
  • przedstawicieli Centra Dostępności Uczelni -Uczelnie Wyższe
  • koordynatorów do spraw dostępności na Wyższych Uczelniach
  • studentów zainteresowanych tematyką i nowymi technologiami
Dlatego zapraszamy właśnie Państwa na tą szczególnie ważną dla Edukacji Konferencję. formularz rejestracyjny: https://forms.gle/jdFwwzGBkyDmFquC7
 
AGENDA
 
10:00 – 11:00          Rejestracja
11:00 – 11:15          Rozpoczęcie Konferencji. Powitanie Gości
dr hab. Agnieszka Olechowska, prof. APS, Prorektor APS ds. Kształcenia
Prezes Zarządu ALI Polska, Pełnomocnik Zarządu Asseco Data System ds. Edukacji – Grzegorz Pytkowski
11:15 – 11:45          Ekologia układu nerwowego – wyzwanie dla współczesnych
Prezes Fundacji Instytut Edukacja Pro Futuro mgr Anna Hryniewicz
11:45 – 12:15         Nowe technologie zmieniają proces kształcenia
dr hab. Agnieszka Olechowska, prof. APS, Prorektor APS ds. Kształcenia
12:15 – 12:45          Wykorzystanie nowoczesnych technologii wspierających osoby o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych
Prezes Zarządu ALI Polska, Pełnomocnik Zarządu Asseco Data System ds. Edukacji – Grzegorz Pytkowski wraz z Zespołem Prelegentów:
Prezes Zarządu Provectus/HTC  Michał Hryniewicz
mgr inż. Artur Kapała, Dyr. ds Wdrożeń VR - Asseco Data Systems
12:45 – 13:15          Networking – przerwa kawowa
13:15 – 14:45          Warsztaty
 
Warsztaty odbywać będą się równolegle w obszarze trzech tematów, w dwóch salach, po wcześniejszych zapisach:
  1. Profilaktyka zagrożeń z wykorzystaniem Wirtualnej rzeczywistości Wykorzystanie nowoczesnych technologii wspierających osoby o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych –Michal Hryniewicz, HTC/Provectus / zajęcia w grupach po 25 os ok 25 min,warsztaty z wykorzystaniem googli VR i interakcjami Uczestników/
  2. Symulator VR odczuć osoby z ograniczeniami sprawności- mgr inż. Artur Kapała, Asseco Data Systems ok 20-30 min
  3. Moje okno tolerancji–wsparcie osób dla wspierających – mgr Anna Hryniewicz  Fundacja Instytut Edukacji Pro Futuro ok 30 min
14:45-15.00             Zakończenie Konferencji – Losowanie nagród
 
Udział w Konferencji jest płatny 99 PLN/os Szczegóły wkrótce na stronie https://konferencje.aps.edu.pl/gotowi/ zapisy: info@innovation-profuturo.pl
 
 
OPIS TEMATYKI KONFERENCJI
 
Zapraszamy do udziału w wyjątkowej konferencji poświęconej przyszłości edukacji i roli nowoczesnych technologii w procesie uczenia się oraz wspierania rozwoju i funkcjonowania człowieka.
Konferencja „Gotowi na przyszłość – nowe technologie w edukacji” to przestrzeń do dyskusji o tym, jak sztuczna inteligencja, wirtualna rzeczywistość (VR) i inne innowacyjne technologie zmieniają edukację.
Oprócz inspirujących referatów, na uczestniczki i uczestników czekają pokazy technologii w akcji. Zobaczcie na żywo, jak nowoczesne narzędzia wspierają edukację! Będzie okazja poznania nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych oraz dowiedzenia się, jak wykorzystywać je w codziennej pracy dydaktycznej.
 
OPIS warsztatu Pani mgr ANNY HRYNIEWICZ
Moje okno tolerancji–wsparcie osób dla wspierających
 
Celem warsztatu jest poznanie i zrozumienie potrzeb własnego układu nerwowego, własnych „limitów”, genezy oraz psychologicznych konsekwencji przeciążeń układu nerwowego, a także rozpoznanie strategii przeciwdziałania rozregulowaniu układu nerwowego by pozostając w równowadze z ciałem i z własną psychiką móc pomagać innym.
Długofalowo odczuwane współodczuwanie  prowadzi do znacznej zmiany zdolności osoby pomagającej do rozpoznawania potrzeb innych bowiem jest to fizjologiczne wycofywanie się z dawania na rzecz własnego przetrwania.
 
Zapraszamy osoby, które doceniają rolę relacji w edukacji, mają świadomość istnienia różnorodnych reakcji organizmu na stres na poziomie afektywnym, poznawczym i motywacyjnym. Zapraszamy osoby, które chcą poznać sposoby na poszerzanie okna tolerancji na stres i potrzebę neurocepcji bezpieczeństwa
CZĘŚĆ WARSZATOWA:
Warsztaty m.in obejmują tematy:      
  1. Trauma , Wypalenie  – wyczerpanie, czy coś więcej? Redefinicja pojęć. 
  2. Kiedy „przeszłość nie daje spojrzeć w przyszłość”...rozkalibrowanie układu nerwowego
  3. Stres i stresor – instrukcja obsługi.
  4. Teoria polivagalna,  autonomiczny układ nerwowy i jego działanie – jak zrozumieć i zaakceptować tę autonomię?
  5. Strefa komfortu, rozwoju ,walki i ucieczki- czy mamy wybór.
  6. Sprzyjanie psychice w sytuacji kryzysu i poczuciu zagrożenia, czyli jak przeciwdziałać wypaleniu na poziomie indywidualnym.
  7. Efekt   złotowłosej,   czyli   jak   znaleźć   złoty   środek   i   stworzyć   środowisko   wsparcia, jednocześnie nie będąc zakładnikiem drugiego układu nerwowego .Proaktywne budowanie relacji.
  8. Neurocepcja bezpieczeństwa BHP wspierających- dbanie o siebie w dobie współdzielonych z innymi kryzysów społecznych/globalnych.
Opis warsztatu Pana mgr inż. ARTURA KAPAŁY:
Symulator VR odczuć osoby z ograniczeniami sprawności
 
Podczas warsztatów zaprezentujemy Państwu Symulator VR odczuć osoby z ograniczeniami sprawności.
Połączenie możliwości wirtualnej rzeczywistości z fizycznym wózkiem inwalidzkim i kombinezonem geriatrycznym pozwoli Państwu na poznanie barier, z którymi na co dzień borykają się osoby o ograniczonej możliwości poruszania się, osoby słabowidzące, niedosłyszące oraz osoby w zaawansowanym wieku.
Poruszając kołami rzeczywistego wózka inwalidzkiego umieszczonego na unikalnej platformie będzie mogli poznać różnorodne bariery i ograniczenia z jakimi osoby niepełnosprawne muszą mierzyć się codziennie. W wirtualnym mieście napotkacie m.in. zbyt wysokie krawężniki, nieprzejezdne chodniki, strome podjazdy, utrudnienia architektoniczne wewnątrz budynków.
W scenariuszu dotyczącym ograniczeń ruchowych typowych dla osób starszych, gdzie wykorzystywany jest kombinezon geriatryczny, uświadomicie sobie jak duże wyzwanie może stanowić z uwagi na ograniczenia ruchowe przekraczanie wysokich progów w mieszkaniu, zdejmowanie przedmiotów z wysokich półek, wypłata gotówki z bankomatu czy wizyta w sklepie.
Podczas symulacji wad wzroku doświadczycie problemów percepcyjnych analogicznych do tych z jakimi muszą mierzyć się osoby z różnorodnymi zaburzeniami okulistycznymi takimi jak: zaćma, jaskra, starczowzroczność, daltonizm, zwyrodnienie plamki żółtej czy astygmatyzm.
Dla każdej choroby zaprogramowany został odpowiedni filtr, który modyfikuje obraz widziany przez użytkownika.
A w rozgrywce służącej poznaniu barier wykluczających osoby z wadami słuchu wcielicie się w postać niedosłyszącej osoby, która zmaga z utrudnionym dostępem do informacji albo jest tego dostępu zupełnie pozbawiona. Będziecie wykonywać interakcje z postaciami z aplikacji za pomocą wirtualnej karki papieru, a także sprawdzać możliwość komunikacji językiem migowym w wybranych punktach.
Te wyjątkowe doznania powodują lepsze i głębsze zrozumienie problemów na jakie natrafiają osoby niepełnosprawne. Dzięki temu użytkownicy korzystający z aplikacji zyskują niepowtarzalne doświadczenie, które w przyszłej pracy zawodowej umożliwi tworzenie potrzebnych tych osobom rozwiązań oraz projektowanie produktów i usług z zachowaniem zasad projektowania uniwersalnego.
 
OPIS warsztatu Pana Prezesa MICHAŁA HRYNIEWICZA
Profilaktyka zagrożeń z wykorzystaniem Wirtualnej rzeczywistości
 
Dostarczamy kompleksowe rozwiązanie sal dydaktycznych VR wraz z wyselekcjonowanym i zróżnicowanym oprogramowaniem pozwalającym w pełni wykorzystać technologię oraz korzyści z niej płynące.
VR jest narzędziem umożliwiającym poszerzanie spektrum doświadczeń edukacyjnych o nieosiągalne dotychczas symulacje oraz angażujące materiały intermedialne. Wirtualna rzeczywistość to tak zwane medium natywne – żadne inne nie pozwala na równie duży stopień zaangażowania odbiorcy co tworzy to ogromny potencjał dydaktyczny.
Podczas seansów uczestnicy zostaną wprowadzeni w metodę prowadzenia zajęć profilaktycznych z wykorzystaniem filmów 360 które ogląda cała klasa symultanicznie. Prowadząca podzieli się doświadczeniami i obserwacjami uzyskanymi podczas realizowania zajęć. Uczestnicy ( po max 25 osób w grupie ) obejrzą po 1 film z 2 bloków tematycznych: Blok zagrożenia – narkotyki, alkohol; Blok tolerancja – niepełnosprawność, obcokrajowiec.
 
Komitet Naukowy Konferencji:
 
prof. dr hab. Paweł Rowiński, Prezesem Europejskiej Federacji Akademii Nauk
 
dr hab. Barbara Marcinkowska, prof. APS, Rektor APS
 
dr hab. Agnieszka Olechowska, prof. APS, Prorektor APS. ds. Kształcenia
 
dr hab. Danuta Uryga, prof. APS, Prorektor APS ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem
 
prof. dr hab. Paweł Cięszczyk,  Rektor AWFiS w Gdańsku
 
dr prof. Dariusz Skalski, Rektor ANS Wałcz
 
 
Komitet organizacyjny i sekretarze konferencji:
 
Michał Wojtczak (APS)
 
22 589-36-00 wewn. 3236, mwojtczak@aps.edu.pl
 
Jola Klimiuk (Fundacja IEP)
 
 
Zgłoszenia do 20 X mogą Państwo wysyłać przez formularz rejestracyjny 
 
Po wypełnieniu proszę oczekiwać wiadomości dotyczącej opłat.
 
A także wkrótce na stronie APS https://konferencje.aps.edu.pl/gotowi/
 
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY na to niezwykłe Wydarzenie dla świata Edukacji w Polsce- czekamy na Was!

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej