Z liceum na Politechnikę Lubelską

28.05.2024 Kandydaci
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Będzie prestiżowo, naukowo i ciekawie. Politechnika Lubelska nawiązała współpracę z Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim.

Liceum Ogólnokształcące w Opolu Lubelskim to placówka o 80-letniej tradycji, której absolwenci odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach. Niektórzy z nich pracują na Politechnice Lubelskiej i właśnie to było impulsem do nawiązania oficjalnej współpracy.

– Interesujemy się tym, co dzieje się w naszym dawnym liceum i chcemy wspierać jego rozwój – mówi mgr inż. Ewelina Kosicka z Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej, która w „Mickiewiczu” ukończyła klasę o profilu matematyczno-informatycznym.

Współpraca z Politechniką Lubelską ma podnieść prestiż szkoły i otworzyć drzwi do licznych projektów edukacyjnych i naukowych.

– Politechnika jest pierwszą uczelnią, z którą podpisaliśmy umowę. Nawiązanie współpracy jest dla nas ogromnym zaszczytem i szansą. Liczymy na wiele ciekawych projektów, które będziemy mogli razem realizować – mówi Barbara Szafran, nauczycielka biologii i chemii z LO w Opolu Lubelskim.

– Chcemy pokazać młodym ludziom, że nasza uczelnia ma znakomite zaplecze technologiczne. Nie trzeba wyjeżdżać poza region, aby zdobyć wysokiej jakości wykształcenie i rozwijać się – mówi prof. Paweł Droździel, prorektor ds. studenckich Politechniki Lubelskiej.

Uczniowie będą mogli uczestniczyć też w zajęciach i laboratoriach na Politechnice Lubelskiej oraz spotykać się z kadrą akademicką. To wyjątkowa okazja, aby młodzież poznała świat akademicki i lepiej przygotowała się do przyszłych studiów, bo wielu z nich myśleć o wyborze uczelni zaczyna już w drugiej klasie.

– Dla wielu młodych ludzi decyzja o wyborze uczelni i kierunku studiów jest jedną z najważniejszych życiowych decyzji. Przełom drugiej i trzeciej klasy to dobry moment, aby spokojnie zapoznać się z ofertą edukacyjną, aby znaleźć kierunek, który rzeczywiście jest ciekawy i umożliwia rozwijanie zainteresowań – mówi nauczycielka.

Amelia Świtała, uczennica drugiej klasy o profilu matematyczno-geograficznym ma nadzieję, że dzięki współpracy uda jej się lepiej poznać Politechnikę i jej ofertę, co pomoże jej w wyborze kierunku studiów, Wtóruje jej Dominik Szafran, uczeń drugiej klasy o profilu biochemicznym: – Jeśli odwiedzimy uczelnię, będziemy mogli lepiej ocenić nasze możliwości – mówi.  

Galeria zdjęć

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej