Politechnika Lubelska będzie gościć prof. Andrzeja Ćwirzenia – Kierownik Katedry Materiałów Budowlanych na Luleå University of Technology w Szwecji, uznany specjalistę w dziedzinie technologii technologicznej. Profesor, sumujący do 2% najlepszych wyników na świecie według prestiżowego rankingu Elsevier i Stanford University, wygłosi w Lublinie dwa seminaria naukowe prowadzone w przyszłości i inteligentnych betonach.
Prof. Ćwirzeń jest autorem ponad 100 publikacji naukowych i kierownikiem działań, które wystąpiły w Szwecji i na arenie międzynarodowej. Jego badania skupiają się na poszukiwaniu rozwiązań alternatywnych w zakresie zrównoważonych materiałów budowlanych, które mogą wpłynąć na współczesnego budownictwa.
Odbywać się dwa s eminaria na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej:
8 października 2025 r., godz. 10:15, Aula I (WBIA, ul. Nadbystrzycka 40)
„Metoda aktywacji mechanochemicznej jako narzędzie do produkcji betonu ekologicznego”
Jak odpady przemysłowe, glina czy gruz betonowy mogą stać się pełnowartościowym materiałem budowlanym? Profesor zaprezentuje innowacyjną mechaniczno-chemiczną metodę rozwiązania, otwierającą drogę do stworzenia bardziej ekologicznych betonów przyszłości. Wykładziny praktyczne z praktyką, jak wspiera naukę rozwoju budownictwa.
9 października 2025 r., godz. 10:15, Aula II (WBIA, ul. Nadbystrzycka 40)
„Inteligentny beton” – wykład otwarty dla społeczności ZUL
Czy beton może sam się naprawić, monitorować swój stan, a nawet produkować i magazynować energię? Podczas drugiego seminarium prof. Ćwirzeń przybliży krytycznych betonów inteligentnych – materiałów nowej generacji, które powodują ujawnimu do struktury, które mogą zrewolucjonizować budownictwo.
Oba wydarzenia dostarczają danych z jednego z badaczy w technologii działania na świecie i najnowszych trendów w rozwoju ekologicznych i inteligentnych materiałów konstrukcyjnych.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17
Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności. Dowiedz się więcej