Związek Uczelni Lubelskich zrzeszający Politechnikę Lubelską, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie ma przyjemność zaprosić na spotkanie z Panem Konradem Futerą - głównym specjalistą z zakresu patentowania.
NAZWA WYDARZENIA: WADEMEKUM PATENTOWANIA część 1
TERMIN:
29 maja 2023 roku (poniedziałek), godzina 10:00
MIEJSCE:
Aula Uniwersytecka na Wydziale Prawa i Administracji UMCS, Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5 w Lublinie
ZAPISY:
https://www.umcs.pl/pl/enqForm,wademekum-patentowania-cz-1,1478.html
Spotkanie jest nieodpłatne i otwarte dla pracowników naukowych oraz innych zainteresowanych pracowników Związku Uczelni Lubelskich.
ZAKRES SZKOLENIA:
W ramach spotkania od podstaw zostanie przedstawiona ścieżka związana z patentowaniem z
uwzględnieniem różnych charakterystyk naszych uczelni.
Omówione zostaną warunki uzyskania patentu w PL, EPO, USA z uwzględnieniem obecnych trendów, "poziom wynalazczy", a także m.in. wyłączenia z patentowania - formuły matematyczne, wytyczne UPRP/EPO/USPTO w zakresie różnic oraz CII / AI, a dalszy efekt techniczny.
Dalszy efekt techniczny – co to znaczy?
AI = E=mc2 czyli AI jako formuła matematyczna.
Na koniec zostaną zaprezentowane konkretne przykłady i praktyczne warsztaty dotyczące
patentowania.
Spotkanie jest skierowane zarówno do osób, które dopiero planują rozpocząć przygodę z
patentowaniem, jak również do osób, które mogą się pochwalić osiągnięciami na tym polu.
Informujemy ponadto, że jest to pierwsza część z zaplanowanego cyklu szkoleń o tej tematyce.
PRELEGENT:
Pan Konrad Futera jest rzecznikiem patentowy RP oraz kandydatem na rzecznika europejskiego (posiada zdane egzaminy EQE: A oraz D, a wkrótce uzyska wyniki B oraz C).
Wykształcenie uzyskał na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, gdzie obecnie jest doktorantem.
Pan Konrad Futera w swojej karierze zawodowej był konstruktorem maszyn i układów sterowania pojazdów, które sprawdziły się w pracy poza naszą planetą. W Instytucie Tele- i Radiotechnicznym Sieć Badawcza Łukasiewicza rozwijał technologię wytwarzania układów mikrofalowych i półprzewodnikowych z wykorzystaniem technologii druku elektroniki. Obecnie rozpoczął studia podyplomowe w dziedzinie AI na MIT w Bostonie.
Pan Konrad od 2017 roku pracuje w AOMB Polska. Specjalizuje się w opracowywaniu zgłoszeń wynalazków z zakresu materii nieożywionej (mechanika, elektronika, informatyka, telekomunikacja, sztuczna inteligencja), przeprowadzaniu badań patentowych oraz doradztwie w szeroko pojętym zakresie własności przemysłowej. Świadczy usługi doradztwa we wszystkich kwestiach związanych z IP dla uczelni i jednostek naukowych, startupów, MŚP, dużych przedsiębiorstw i korporacji.
Biegle posługuje się językiem angielskim.
Serdecznie Państwa zapraszamy!
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17
Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności. Dowiedz się więcej