Taneczne Mikołajki z GAMZĄ

05.12.2023 Uczelnia
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W poniedziałek, 4 grudnia, studio taneczne Politechniki Lubelskiej zamieniło się w królestwo tańca, śmiechu i świątecznych zabaw. Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 w Lublinie bawili się razem z tancerzami Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA i wolontariuszami Stowarzyszenia Miłośników Tańca w Lublinie podczas 33. Tanecznych Spotkań Mikołajkowo-Gwiazdkowych. 

Piotr Mochol, kierownik artystyczny GAMZY, przypomina, że spotkania taneczne mają długą historię.

– Zaczęło się od studentek pedagogiki specjalnej, które tańczyły w GAMZIE i miały jednocześnie praktyki w szkole specjalnej. Pewnego razu zapytały, czy mogą zorganizować imprezę mikołajkową dla uczniów. Odbyła się ona 6 grudnia 1991 r. – opowiada Mochol. I dodaje: – Ta zabawa dała impuls kolejnej inicjatywie, a mianowicie charytatywnym koncertom noworoczno-karnawałowym, których 33. edycja odbędzie się w lutym przyszłego roku.

Podczas wydarzenia dzieci miały okazję podziwiać występy taneczne w wykonaniu GAMZY, obejmujące tańce standardowe i latynoamerykańskie. Następnie dołączyły do zabawy, wykonując energetyczne piosenki-tańce, takie jak macarena czy lambada. Były także gry i konkursy, a na zakończenie na uczestników czekała słodka mikołajkowa niespodzianka.

Jakie były wrażenia uczestników imprezy?

Było bardzo fajnie. Nie mogłam się już doczekać tego dnia. Lubię tańczyć i uczyć się nowych kroków. Często występuję z GAMZĄ – mówi Nikola, uczennica V klasy.

Sylwia Bielak, nauczycielka techniki w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 26 w Lublinie podkreśla, że dzieci wyczekują tych spotkań, bo dają im one wiele radości.

Nasi uczniowie bardzo emocjonalnie podchodzą do tych spotkań. Starają się być grzeczni, żeby Mikołaj dał im prezenty. Chętnie biorą udział w zabawie – przyznaje pedagog.

Nauczycielka zwraca uwagę, że takie spotkania przynoszą świetne efekty terapeutyczne. Wpływają nie tylko na rozwój procesów poznawczych, ale przede wszystkim na rozwój emocjonalny i społeczny uczniów.

Galeria zdjęć

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej