W poniedziałek, 4 grudnia, studio taneczne Politechniki Lubelskiej zamieniło się w królestwo tańca, śmiechu i świątecznych zabaw. Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 w Lublinie bawili się razem z tancerzami Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA i wolontariuszami Stowarzyszenia Miłośników Tańca w Lublinie podczas 33. Tanecznych Spotkań Mikołajkowo-Gwiazdkowych.
Piotr Mochol, kierownik artystyczny GAMZY, przypomina, że spotkania taneczne mają długą historię.
– Zaczęło się od studentek pedagogiki specjalnej, które tańczyły w GAMZIE i miały jednocześnie praktyki w szkole specjalnej. Pewnego razu zapytały, czy mogą zorganizować imprezę mikołajkową dla uczniów. Odbyła się ona 6 grudnia 1991 r. – opowiada Mochol. I dodaje: – Ta zabawa dała impuls kolejnej inicjatywie, a mianowicie charytatywnym koncertom noworoczno-karnawałowym, których 33. edycja odbędzie się w lutym przyszłego roku.
Podczas wydarzenia dzieci miały okazję podziwiać występy taneczne w wykonaniu GAMZY, obejmujące tańce standardowe i latynoamerykańskie. Następnie dołączyły do zabawy, wykonując energetyczne piosenki-tańce, takie jak macarena czy lambada. Były także gry i konkursy, a na zakończenie na uczestników czekała słodka mikołajkowa niespodzianka.
Jakie były wrażenia uczestników imprezy?
– Było bardzo fajnie. Nie mogłam się już doczekać tego dnia. Lubię tańczyć i uczyć się nowych kroków. Często występuję z GAMZĄ – mówi Nikola, uczennica V klasy.
Sylwia Bielak, nauczycielka techniki w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 26 w Lublinie podkreśla, że dzieci wyczekują tych spotkań, bo dają im one wiele radości.
– Nasi uczniowie bardzo emocjonalnie podchodzą do tych spotkań. Starają się być grzeczni, żeby Mikołaj dał im prezenty. Chętnie biorą udział w zabawie – przyznaje pedagog.
Nauczycielka zwraca uwagę, że takie spotkania przynoszą świetne efekty terapeutyczne. Wpływają nie tylko na rozwój procesów poznawczych, ale przede wszystkim na rozwój emocjonalny i społeczny uczniów.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17
Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności. Dowiedz się więcej