Tancerze zaczarowali publiczność. Brawa i owacje na stojąco

01.03.2023 Studenci
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Dnia  28 lutego 2023 r. sala w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie wypełniła się po brzegi za sprawą wyjątkowego koncertu zorganizowanego przez Formację Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA oraz Stowarzyszenie Miłośników Tańca w Lublinie.

To była 32. edycja Charytatywnego Koncertu Noworoczno-Karnawałowego. Tym razem wydarzenie odbyło się pod hasłem „GAMZA in movies”. Tancerze zabrali nas w brawurową opowieść taneczną inspirowaną ponadczasowymi przebojami muzyki filmowej XX i XXI wieku.

Wszystko zaczęło się w styczniu 1992 roku i trwa do dzisiaj. To bardzo ważny koncert dla tancerzy GAMZY, ale przede wszystkim dla niepełnosprawnych uczniów, ich rodziców, bliskich oraz całego środowiska osób niepełnosprawnych. Podczas występu wszyscy czują się ważni, docenieni i szczęśliwi, głównie za to, że mogą, potrafią i są. Tańczą, by nie dać się ponieść smutkowi oraz by dawać radość i uśmiech – mówi Piotr Robert Mochol, dyrektor artystyczny i choreograf Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA.

Na scenie, oprócz tancerzy GAMZY, zatańczyli uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie w widowisku „Akademia Pana Piotra”. Zobaczyliśmy ich w rytmach standardowych i latynoamerykańskich. Gościem specjalnym koncertu był zespół muzyczny Per la Musica.

Artyści zaczarowali publiczność swoim talentem, entuzjazmem, radością i przepięknymi strojami.

Było bosko! Tak jest za każdym razem, gdy przychodzę na koncert noworoczno-karnawałowy GAMZY. Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu i pomysłowości tancerzy. Zawsze mnie czymś zaskakują – mówi prorektor ds. studenckich Politechniki Lubelskiej prof. Paweł Droździel. I dodaje: – Dali czadu. Energia artystów była imponująca. Nie było chyba nikogo na sali, komu by się nie udzieliła.

Przed i po koncercie trwał kiermasz wyrobów ceramicznych, wikliniarskich oraz plastycznych przygotowanych przez terapeutów i niepełnosprawnych uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie. Odbyła się również aukcja. Dzięki zebranym środkom uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie będą mogli wyjechać na artystyczne warsztaty.

 

Galeria zdjęć

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej