Ta noc będzie do innych niepodobna!

10.10.2024 Uczelnia
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Czegoś takiego nie zrobiliśmy jeszcze nigdy! Podczas Nocy Inżynierów na Politechnice Lubelskiej pokażemy tak wiele niezwykłych wynalazków, osiągnieć nowoczesnej technologii i zachwycających efektów nauki, jak nigdy dotąd.

Noc Inżynierów na Politechnice Lubelskiej rozpocznie się w piątek, 18 października o godz. 18.00 i trwać będzie do godz. 22.00. W tym czasie, w Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii (ul. Nadbystrzycka 36C) zorganizujemy blisko 50 warsztatów, laboratoriów, pokazów i zajęć. Tak wiele atrakcji pod jednym dachem nie zebraliśmy nigdy dotąd!

Koniecznie musicie przyjść i wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu! Problemem może być tylko wybranie z niezwykle szerokiej oferty tego, co chcemy zobaczyć w pierwszej kolejności. Żeby to ułatwić przygotowaliśmy ściągawkę.

Naukowcy z Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej za pomocą kamery termowizyjnej pokażą, czy ciepło potrafi się poruszać i jak wygląda świat nocą. Wszystkich zainteresowanych powitamy w nanoświecie, pokażemy co potrafi szybka kamera, nauczymy jak zaprogramować robota oraz wyjaśnimy czym jest termografia, termowizja i systemy skanowania 3D. Nie zabraknie też pokazu w tunelu aeorydamicznym, w którym na własnej skórze będzie można przekonać się, jak działa moc wiatru. Do tego pokazy pojazdów made in Politechnika, poduszkowca oraz Hydrosa - propotypowego pojazdu zasilanego wodorem. Zaprosimy też do hamowni podwoziowej oraz Laboratorium Silników Spalinowych. Wolicie latać? Zobaczcie wiatrakowiec, czyli ultralekki pasażerski statek powietrzny oraz wykorzystywany w ratownictwie wysokościowym śmigłowiec W3SOKOL, który jest najnowszym nabytkiem Politechniki Lubelskiej.

Nasi wykładowcy i studenci z Wydziału Budownictwa i Architektury zaproszą na LEGO, czyli Lubelską Ergonomiczną Grę Obrazkową; zajęcia z okularami VR, a także spotkanie z malarstwem i rzeźbą. Wyjaśnią czym jest kratownica i jak bada się efektywność wyjątkowych belek.

Wolicie aktywność fizyczną i sztuki walki? Uważajcie na korytarzach, bo członkowie Klubu Szermierki Historycznej szykują już swoje miecze. To jedna z atrakcji przygotowanych przez Wydział Inżynierii Środowiska. Jego pracownicy zapraszają też na termowizję w praktyce i doświadczenia chemiczne. Do tego dydaktyczny model pompy ciepła i mikrokosmos w kropli wody.

Pierwsza pomoc, długopisy 3D, pokaz robotów i rowery elektryczne to projekty przygotowane specjalnie na Noc Inżynierów na Politechnice Lubelskiej przez Wydział Matematyki i Informatyki Technicznej. Wydział Zarządzania przeprowadzi grę terenową oraz grę Pollubmy empire.  Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział też w teście 16 Personalities, w którym odkryć będzie można swoje naturalne predyspozycje, mocne strony oraz preferencje w interakcjach z innymi.

Naukowcy z Wydziału Elektrotechniki i Informatyki w Noc Inżyniera zaproszą na warsztaty druku 3D oraz pokażą czym jest akwizycja ruchu i jak śledzić ruchy oczu za pomocą eyetrackera. Zapoznać będzie można się też z programem sterującym, nowoczesnymi instalacjami elektrycznymi stosowanymi w budownictwie. Niezwykle interesująco zapowiada się spotkanie z łazikiem marsjańskim i zdalnie sterowanymi samochodami.

Podczas spotkania zapraszamy też na dwa eventy „Ile nakręcisz, tyle pojedziesz” oraz „Ekologicznie kreatywni, czyli nie ma rzeczy zbędnych” finansowane w ramach Projektu pt: "Nauka da się POLLUB-ić edycja 2 - POLLUBmy Ziemię" finansowany ze środków Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II - Popularyzacja nauki”.

Pliki do pobrania

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej