Sztuka dająca nadzieję. Projekt Magdaleny Nóżki wyróżniony w konkursie „Bliżej chorych”

21.08.2024 Studenci
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Nasza absolwentka architektury, Magdalena Nóżka jest autorką projektu, który zdobył wyróżnienie w konkursie „Bliżej chorych”, organizowanym przez Hospicjum Dobrego Samarytanina oraz stowarzyszenie Anthill. W pracy dominują żółte narcyzy, symbolizujące odrodzenie i nadzieję.

W pracy absolwentki Politechniki Lubelskiej już sam dobór kolorów przyciąga uwagę. Kolor żółty kojarzy się z ciepłem i pozytywną energią. Doskonale współgra też z błękitem nieba, nadając całości delikatności i lekkości. Nad kwiatami unosi się gołąb stanowiący symboliczne przesłanie miłości i duchowego odrodzenia.

Jury, w skład którego weszli wybitni architekci z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Politechniki Lubelskiej, miejski konserwator zabytków oraz przedstawiciele organizatorów, stanęło przed nie lada wyzwaniem. Wśród 26 zgłoszonych prac, członkowie komisji konkursowej wyłonili trzy najlepsze prace. Projekt Magdaleny Nóżki otrzymał wyróżnienie.

– Nie było przypadkowych propozycji, zetknęliśmy się z dużym profesjonalizmem uczestników konkursu. Bardzo nas cieszy dobry poziom i odzew – podkreślił Paweł Snopek z Hospicjum Dobrego Samarytanina.

Dla Magdaleny konkurs ten stał się nie tylko okazją do artystycznego wyrażenia siebie, ale także możliwością rzeczywistego oddziaływania na przestrzeń, która nas otacza.

– Tego rodzaju inicjatywy pozwalają nam nie tylko kształtować otoczenie, ale także wpływać na samopoczucie osób, które z tej przestrzeni korzystają. To również doskonała okazja, by wykorzystać różnorodne techniki plastyczne i zaprezentować swój artystyczny styl – zaznacza młoda architektka.

praca1.jpg praca2.jpg

Galeria zdjęć

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej