Ruszają na podbój świata. Nasi absolwenci zaczynają pisać swoją zawodową przyszłość

09.07.2024 Studenci

Gratulujemy! Ponad 2 tysiące studentów opuściło w tym roku mury Politechniki Lubelskiej. Część z nich odebrała symboliczne dyplomy podczas absolutorium. Jedni już pracują, inni wkrótce rozpoczną pracę. Ale wszyscy zapewniają, że studia będą wspominać dobrze, bo dały im one perspektywy na dobre życie.

Aleksandra Borowicz studiowała na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej.

– Architektura zawsze była moim marzeniem. Dzięki studiom mogę spróbować swoich sił w tym zawodzie. Jestem przekonana, że z wykształceniem, które zdobyłam, wszystko jest przede mną.

Adrian Albin przyjechał na studia z gminy Ulhówek. Studiował na kierunku inżynieria produkcji i obecnie może pochwalić się tytułem magistra inżyniera. Wybrał Politechnikę Lubelską, ponieważ uważał, że jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce.

– Zdania nie zmieniłem – śmieje się absolwent. – Chociaż studia wymagały dużo pracy i poświęcenia to było warto. Bo Politechnika Lubelska oferowała też wiele możliwości. W czasie studiów poznałem wiele ciekawych firm, do których wkrótce będę wysyłał aplikacje. Jestem dobrej myśli – mówi Adrian.

– Skończyłam rachunkowość i controlling. Studia będę wspominać z nostalgią, bo to były dobre lata. Gdybym mogła cofnąć czas i wybrać dowolną uczelnię to wybrałabym ponownie Politechnikę Lubelską. Każdemu ją polecam. Zdobyłam dużą porcję wiedzy, panowała bardzo sympatyczna atmosfera, poznałam cudowną kadrę, ze wszystkimi prowadzącymi miło mi się współpracowało – przyznaje Magdalena Araszkiewicz.

Podczas uroczystości absolutoryjnej rektor prof. Zbigniew Pater podkreślił, że dyplom Politechniki Lubelskiej otwiera wiele drzwi.

– To od Was zależy, jak wykorzystacie wiedzę i kompetencje zdobyte na uczelni. Bądźcie odważni, podejmujcie śmiałe decyzje i nie obawiajcie się trudnych wyzwań – zwrócił się do absolwentów rektor Pater. Zachęcał ich do pozostania w kontakcie ze swoją uczelnią.

– Możliwości są liczne – od kontynuowania nauki jako doktoranci, po współpracę w ramach projektów badawczych i komercjalizacji. Wasze doświadczenie i umiejętności mogą stać się cennym wkładem w dalszy rozwój Politechniki Lubelskiej – zaznaczył.

W ciągu ponad 70 lat mury lubelskiej uczelni technicznej opuściło blisko 70 tysięcy inżynierów, licencjatów i magistrów, którzy swoją wiedzą i umiejętnościami zasilili różne sektory gospodarki.

Galeria zdjęć

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej