Rozpoczynamy współpracę z TÜV SÜD Polska

25.04.2025 Uczelnia

– Podpisujemy umowy z licznymi firmami, a dzisiaj z TÜV SÜD Polska – mówi rektor Politechniki Lubelskiej prof. Zbigniew Pater. – To partner, który certyfikuje różnego rodzaju procesy jakościowe. Na tym też nam zależy, bo chcemy współpracować z najlepszymi. Chcemy się też uczyć od najlepszych, żeby później móc tą wiedzą przekazać naszym studentom.

TÜV SÜD to firma z niemal 160-letnim doświadczeniem w sektorze TIC – Testing, Inspection, Certification.

– Oferujemy certyfikaty, audyty, szkolenia i badania, wspierając firmy w dążeniu do jakości, bezpieczeństwa i zgodności z przepisami. To nasze DNA – podkreśla Artur Labus, Dyrektor Działu Usług dla Przemysłu TÜV SÜD Polska.

Specjaliści TÜV SÜD – audytorzy, inspektorzy, trenerzy i rzeczoznawcy – będą szkolić studentów. W praktyce to oznacza lepsze przygotowanie do pracy w branżach związanych z jakością, bezpieczeństwem technicznym i certyfikacją.

– Chcemy dzielić się z młodymi ludźmi naszym doświadczeniem w zakresie oceny zgodności, regulacji prawnych. Ta wiedza może być dla nich drogowskazem, jak funkcjonuje ten rynek – mówi Ewelina Czerwonka, Dyrektor Działu Certyfikacji TÜV SÜD Polska i dodaje: – Naszym celem jest również stworzenie przestrzeni do współpracy i wymiany doświadczeń między lokalnymi przedsiębiorstwami, Politechniką a naszą firmą. Wierzymy, że za dzisiejszą umową pójdą konkretne działania z korzyścią dla każdej ze stron.

Jak podkreśla prof. Patryk Jakubczak z Katedry Inżynierii Materiałowej Politechniki Lubelskiej, wspólne projekty z TÜV SÜD Polska mogą przełamywać standardy.

– TÜV SÜD Polska to nie tylko szkolenia i certyfikacje, ale także penetracja nowych obszarów, nieznanych sektorów. Wspominaliśmy o dekarbonizacji, o projektach wodorowych i wielu innych. Politechnika Lubelska bardzo szeroko działa w obszarach innowacji, badań B+R na rzecz gospodarki. Spotykamy się z wieloma rzeczami nowymi, nieopisanymi normami, z niestandardowymi zagadnieniami i aspektami naukowymi. I jeżeli w takiej firmie, jak TÜV SÜD Polska, która bazuje na normalizacji, prowadzi certyfikację, zgodność, pojawiają się obszary, które wymagają niestandardowego podejścia, to my możemy się podzielić doświadczeniem – zapewnia naukowiec.

Galeria zdjęć

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej