Prof. dr hab. inż. Bogusław Szmygin, dziekan Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej podkreślał podczas piątkowego wernisażu wystawy startARCHITEKCI'23, że wydarzenie to jest ważniejsze nawet niż rozpoczęcie roku akademickiego.
– Jest to moment, w którym podsumowywana jest wykonana praca, ale też co bardzo istotne w zawodzie, które będziecie wykonywać, praca ta jest podana publicznemu osądowi –podkreślał prof. dr hab. inż. Bogusław Szmygin.
– Wystawa to świetna okazja, aby zobaczyć, jak młodzi architekci widzą i kształtują naszą przestrzeń. Daje im ona możliwość porównania swoich pomysłów z pracami uznanych architektów i rozpoczyna dyskusję między studentami, projektantami i administracją publiczną na temat ich koncepcji – dodaje prof. Bartłomiej Kwiatkowski, prodziekan ds. studenckich Wydziału Budownictwa i Architektury.
Wyróżnienie w konkursie na najlepszy projekt dyplomowy inżynierski obroniony w 2023 r. na kierunku architektura za projekt „Źródło tożsamości miejsca. Pijalnia wody z zespołem budynków uzupełniających na szlaku edukacyjno-przyrodniczym w Motyczu” otrzymała inż. arch. Agnieszka Gacek. Promotorem pracy był mgr inż. arch. Karol Krupa.
Konkurs na najlepszy projekt dyplomowy inżynierski obroniony w 2023 roku na wydziale budownictwa i architektury na kierunku architektura za projekt „Cisza jako źródło doświadczenia dźwięku. Projekt Szkoły Muzyki Tradycyjnej” wygrała inż. arch. Aleksandra Bilacz. Promotorem pracy był mgr inż. arch. Karol Krupa.
Wyróżnienie w konkursie na najlepszy projekt dyplomowy magisterski obronionych 2023 roku na kierunku architektura na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej za projekt „Architektura poprzemysłowa nadzieją na przyszłość dla przeszłości. Adaptacja i rewitalizacja dawnych zbiorników gazu starej gazowni warszawskiej na potrzeby Centrum Sztuki” otrzymała mgr inż. arch. Ada Łuszczakiewicz. Promotorem pracy była dr inż. arch. Katarzyna Szmygin-Wirski.
Pierwszą nagrodę w konkursie na najlepszy projekt magisterski za „Dostosowanie obiektów fortecznych do współczesnych funkcji na przykładzie Twierdzy Kłodzko” otrzymały jego autorki: mgr inż. arch. Aleksandra Biszczan oraz mgr inż. arch. Aneta Borowiec. Promotorzy pracy: prof. dr hab. Inż. Bogusław Szmygin i mgr inż. arch. Katarzyna Drobek
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17
Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności. Dowiedz się więcej