Politechnika unihokejem silna. Zaczynamy współpracę z LUKS Grześ Hrubieszów

23.07.2024 Studenci
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Będą treningi dla młodzieży, bo szkolenie młodych zawodników jest wymogiem grania w ekstraklasie. Klub AZS Politechnika Lubelska i LUKS Grześ Hrubieszów podpisały umowę. Wspólnie zawalczymy o status gwiazd polskiego unihokeja.

Współpraca między klubami trwa już cztery lata, czyli od momentu, gdy unihokej pojawił się na uczelni. AZS Politechnika Lubelska ma za sobą udany rok. Sekcja unihokeja zdobyła trzecie miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski Uczelni Technicznych. Przede wszystkim zajęła jednak drugie miejsce w pierwszej lidze, a potem wygrała baraże o ekstraligę, co oznacza, że nadchodzący sezon będzie ich pierwszym w najwyższej klasie rozgrywkowej. Posiadania drużyny młodzieżowej to wymóg grania w ekstralidze.

Grześ Hrubieszów jest największym klubem w województwie, który szkoli młodzież już od ćwierć wieku i ma na swoim koncie liczne sukcesy. Wielu zawodników klubu jest rozsianych po całej Polsce, a niektórzy z nich grali nawet w reprezentacji Polski.

– Od początku opieraliśmy się głównie na zawodnikach z Hrubieszowa, którzy przyjechali do Lublina do pracy czy na studia. W składzie mamy pewnie pięciu-sześciu zawodników wywodzących się z hrubieszowskiego klubu – mówi Wojciech Stańko, wiceprezes AZS Politechnika Lubelska.

Od września AZS Politechnika Lubelska rozpocznie szkolenie młodych zawodników, a ich drugi trener będzie jednocześnie trenował młodzieżową drużynę z Hrubieszowa. Na mocy porozumienia, oba kluby wspólnie wystartują w rozgrywkach młodzieżowych Polskiego Związku Unihokeja w kategorii Junior Młodszy (U16).

– Mamy sponsora z Hrubieszowa. Część z otrzymanych od niego środków przekażemy na szkolenie młodzieży z LUKS Grześ – dodaje Stańko. – Dzięki temu wsparciu, młodzi sportowcy będą mieli zapewnione fundusze na udział w ligowych rozgrywkach.

Unihokej to dynamiczny i atrakcyjny sport zespołowy, choć niełatwy.

– Gra wymaga doskonałej kondycji fizycznej oraz wytrzymałości, ale dużo można nadrobić odpowiednim przygotowaniem – przyznaje Stańko. – Ze względu na podobieństwo do piłki nożnej, wielu zawodników, którzy wcześniej byli piłkarzami, z powodzeniem przeszło do unihokeja.

Galeria zdjęć

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej