Politechnika Lubelska podbija Francję

12.09.2024 Uczelnia

Już wkrótce na stronie międzynarodowego giganta zajmującego się oprogramowaniem znajdą się materiały szkoleniowe opracowane we współpracy z Politechniką Lubelską.

Ansys jest światowym liderem w oprogramowaniu wspomagające obliczenia inżynierskie. Narzędzia do symulacji wytrzymałości konstrukcji, przepływu płynów, fal elektromagnetycznych i wielu innych stały się standardem szeroko stosowanym przez przemysł oraz jednostki naukowe i badawcze, takie jak Politechnika Lubelska. 

Teraz lubelska uczelnia nie będzie tylko wykorzystywać, ale i tworzyć materiały, które Ansys udostępnia.

– W ramach Ansys przystąpiliśmy do programu dotyczącego projektowania oprogramowania krytycznego pod względem bezpieczeństwa na urządzenia wbudowane – mówi dr hab inż. Jacek Czarnigowski, profesor uczelni, który w Politechnice Lubelskiej prowadzi Koło Naukowe Napędów Lotniczych. To właśnie tam skonstruowano pojazd wodorowy Hydros, który startuje w Eco Shell Maraton. Ansys wsparł te starty, a absolwentka Politechniki Lubelskiej Weronika Nowak, która zasiadała za sterami Hydrosa, odbywa w Ansysie dwumiesięczny staż. – W jego ramach opracowuje materiały szkoleniowe, które mają być umieszczone na stronie Ansys.

Opiszą one wykorzystanie oprogramowania Ansys Scade do projektowania systemu sterowania Hydrosa szczególnie pod kątem jego bezpieczeństwa. Dlatego do Francji pojechał też profesor Czarnigowski, który ma wesprzeć działania swoją wiedzą.

– Materiał pokazujący nasze rozwiązanie zostanie opublikowany dla wszystkich użytkowników oprogramowania. Będzie miał funkcję szkoleniową, ale liczymy też, że zapoczątkuje dyskusję o rozwój konstrukcji systemów sterowania pojazdów hybrydowych a w szczególności wodorowych – dodaje Jacek Czarnigowski.

Galeria zdjęć

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej