Politechnika Lubelska przystąpiła do koalicji na rzecz organizacji zawodów Euroskills 2023 Polska. Protokół w tej sprawie podpisał w imieniu uczelni prorektor ds. ogólnych i rozwoju prof. Dariusz Czerwiński.
Uroczystość dołączenia nowych sygnatariuszy (Politechnika Lubelska, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Leona Koźmińskiego, Politechnika Łódzka, Politechnika Krakowska) odbyła się 31 marca br. we Wrocławiu podczas konferencji „Studenci Zagraniczni w Polsce 2022”, którą organizuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”.
EuroSkills to międzynarodowe, cykliczne wydarzenie, którego zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych. Konkurs odbywa się w sześciu obszarach zawodowych: technologia informacji i komunikacji, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda.
To największe tego rodzaju zawody na świecie. W 2023 roku odbędą się w Polsce. Na rywalizację w 50 dyscyplinach przyjedzie ok. 600 zawodników oraz 500 czołowych ekspertów.
Konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym. Rywalizacji towarzyszą prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe.
W międzynarodowych konkursach umiejętności zawodowych mogą brać udział zarówno uczniowie szkół branżowych, techników, jak i studenci.
– Takie zawody są wspaniałą szansą dla naszych studentów, którzy będą mogli wykorzystać w praktyce umiejętności zdobyte na studiach oraz własną kreatywność na arenie międzynarodowej. To także doskonała okazja do nawiązania i rozszerzenia sieci kontaktów biznesowych, co zdecydowanie może mieć pozytywny wpływ na ich zawodową przyszłość – mówi koordynator EuroSkills na Politechnice Lubelskiej prof. Jakub Gajewski.
Powstanie koalicji zainicjowała Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, która jest oficjalnym członkiem Stowarzyszenia WorldSkills International oraz WorldSkills Europe.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17
Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności. Dowiedz się więcej