Szanowni Państwo,
odnoszę wrażenie, że rzetelność i chęć współpracy zostaje w ostatnich dniach wykorzystywana przeciwko mnie. Z ogromnym szacunkiem odnoszę się do działalności mediów i sieci obywatelskich, które pozyskują i upubliczniają informacje publiczne. Dlatego też niezwłocznie po otrzymaniu pisma, w którym wykazano interes społeczny udostępniłem dane dotyczące wynagrodzenia władz uczelni (rektora, prorektorów, dziekanów, kanclerza i kwestora).
Ponieważ uznałem, że wniosek może dotyczyć większej liczby osób (szacowaliśmy, że ok. 650 nauczycieli akademickich i osób zajmujących stanowiska kierownicze) zaznaczyłem, że wygenerowanie kolejnych danych wiązać będzie się z dodatkową opłatą. W żadnym momencie nie uchylałem się od upublicznienia tych danych, ale jako osoba kierująca uczelnią i dbająca o wydatkowanie publicznych środków, z naturalnych względów nie mogłem przerzucić tej opłaty na instytucję, którą kieruję, żeby nie narazić się na zarzut niegospodarności.
Fundacja Wolności, 2 kwietnia, zawęziła swój wniosek do wynagrodzeń: prodziekanów, członków Senatu, Rady Uczelni, Kolegium Elektorów oraz Rad Dyscyplin Naukowych. Wiadomość o znacznym ograniczeniu zakresu sprawiła, że – w ramach naszej transparentności – zdecydowałem się na nieodpłatne przygotowanie interesujących Fundację danych.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17
Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności. Dowiedz się więcej