W nawiązaniu do oświadczenia dyrekcji Zakładu Narodowego im. Ossolińskich (Ossolineum) z 27 września 2024 r. oraz mając na uwadze potrzebę utrzymania najwyższych standardów współpracy z instytucjami kultury i nauki, informujemy, że będziemy realizować projekt o nazwie „Wirtualne Muzeum”.
Nowa nazwa projektu lepiej oddaje jego zakres i główny cel, jakim jest stworzenie innowacyjnej platformy cyfrowej, która umożliwi dostęp do wyjątkowych zbiorów sztuki znajdujących się w posiadaniu Fundacji Książąt Lubomirskich.
Dzięki „Wirtualne Muzeum”, polskie dziedzictwo kulturowe, w tym nieznane wcześniej dzieła z prywatnych kolekcji, będzie mogło dotrzeć do odbiorców na całym świecie, przyczyniając się do promocji naszej bogatej spuścizny narodowej.
Politechnika Lubelska otwarta jest na współpracę z instytucjami i osobami prywatnymi, które pragną przyczynić się do upowszechniania i ochrony polskiego dziedzictwa. Wspólne działania mogą stać się fundamentem dla wielu wartościowych inicjatyw, które łączą nowoczesne technologie z promocją naszej kultury i sztuki.
Naukowcy z Politechniki Lubelskiej chętnie zaangażują się w projekty służące zachowaniu i promocji naszego wspólnego dziedzictwa.
Politechnika Lubelska
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17
Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności. Dowiedz się więcej