Noc Muzeów na Politechnice Lubelskiej – „Retro Maszynownia”

14.05.2025 Uczelnia

Muzeum Politechniki Lubelskiej serdecznie zaprasza do udziału w tegorocznej edycji Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 17 maja, pod hasłem „Retro Maszynownia”. W godzinach 17:00–19:00 zapraszamy wszystkich pasjonatów historii techniki, motoryzacji i przemysłowego dziedzictwa XX wieku na wyjątkowe spotkanie z zabytkowymi urządzeniami i eksponatami technicznymi.

W programie wydarzenia:

  • pokazy dawnej diagnostyki samochodowej, prowadzone przez dr. inż. Zbigniewa Kiernickiego,

  • prezentacja wybranych eksponatów z kolekcji muzealnej,

  • zwiedzanie wystawy stałej „Historia i technika”, prezentującej rozwój technologii i innowacji w różnych dziedzinach inżynierii.

To doskonała okazja, by zobaczyć, jak pracowały urządzenia sprzed dekad, poznać techniki stosowane przez dawnych mechaników oraz poczuć atmosferę rewolucji przemysłowej XX wieku.

Zwiedzanie odbędzie się w dwóch turach:

  • 17:00 i 18:00
  • Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii PL („Rdzewiak”), ul. Nadbystrzycka 36C, sala 306
  • Zbiórka przed głównym wejściem do budynku 5 minut przed rozpoczęciem każdej tury.

Wstęp wolny! Udział nie wymaga rejestracji – obowiązuje kolejność przybycia, a liczba miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania historii techniki w „Retro Maszynowni”!

grafika_na_sm_poziomloga.png

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej