Nie spali, bo programowali

30.04.2024 Studenci
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

To zadanie udało się czterem studentom Politechniki Lubelskiej, którzy podczas maratonu programowania pobili swój rekord i pewnie wspinają się po stopniach podium.

Michał Koziński, Patryk Marek, Paweł Woźniak i Kacper Wójtowicz to studenci II stopnia kierunku inżynieria i analiza danych Politechniki Lubelskiej należący do Koła Naukowego Uczenia Maszynowego ATLAS.

Studiują, pracują, działają w Kole. Są niezastąpieni – mgr inż. Magdalena Piłat-Rożek, opiekun Koła mówi o swoich podopiecznych.

Tym razem panowie wzięli udział w dziewiątej edycji prestiżowego, 24-godzinnego maratonu programowania BEST Hacking League w kategorii sztucznej inteligencji. Ich projekt skupiał się na poprawie efektywności kampanii marketingowych poprzez identyfikację potencjalnych klientów oraz analizę czynników wpływających na skuteczność kampanii, wykorzystując metody uczenia maszynowego. Stworzyli, m.in. narzędzie dla marketingowców pozwalające im zrozumieć, co wpływa na to, że kampania odniesie sukces.

Studenci Politechniki Lubelskiej konkurowali z ponad setką uczestników z całej Polski i wywalczyli zaszczytne drugie miejsce w kategorii sztuczna inteligencja.

To dla nas duży awans, bo w ubiegłym roku zajęliśmy trzecie miejsce – mówi Paweł Woźniak, prezes Koła Naukowego Uczenia Maszynowego ATLAS. – Udział w hackathonach jest bardzo ważny, bo każdy taki start uczy nas poprawiać swoją pracę.

BEST Hacking League organizowany przez studentów Politechniki Warszawskiej dla studentów z całej Polski odbywał się w dniach 20-21 kwietnia 2024 roku. Podczas hackathonu drużyny programistów miały 24 godziny na rozwiązanie zadanych problemów. W tym roku hackathon miał cztery kategorie: cyberbezpieczeństwo, software, hardware i artificial intelligence. W ich ramach uczestnicy w maksymalnie czteroosobowych zespołach, mierzyli się z różnymi zadaniami, od budowy prototypów po programowanie aplikacji. To wyzwania pokazujące faktyczne problemy, z którymi mierzą się firmy.

Galeria zdjęć

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej