Koncepcja konstrukcyjna modernizacji budynku Starej Kaflarni we Włodawie, którą opracował Rafał Werner, absolwent Politechniki Lubelskiej, zajęła I miejsce w konkursie firmy STEICO. Praca została doceniona za kompleksowość modernizacji. Jej autor otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 3.000 złotych.
– Konkurs STEICO na najlepszą pracę inżynierską lub magisterską ma już 8-letnią historię i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Pokazuje, że studenci kierunków związanych z budownictwem i architekturą otwierają się na nowoczesne technologie z zastosowaniem drewna i jego pochodnych, wpisujące się w kierunek wytyczony przez Unię Europejską – czytamy na stronie organizatora konkursu.
Celem konkursu jest wyróżnienie studentów, którzy interesują się budownictwem bazującym na technologiach przyjaznych środowisku i spełniających wymogi stawiane przez Unię Europejską w zakresie efektywności energetycznej.
Rafał Werner jest absolwentem kierunku budownictwo na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Pracę dyplomową napisał pod kierunkiem dr inż. Jerzego Szerafina z Katedry Konstrukcji Budowlanych.
– Pan Werner zaproponował kilka koncepcji prac modernizacyjnych budynku Starej Kaflarni, a wariant z wykorzystaniem materiałów firmy Steico został porządnie dopracowany, czym wzbudził uznanie komisji konkursowej – podkreśla promotor.
Wybór tematyki był pomysłem dyplomanta: – Dobrze znam budynek Starej Kaflarni, gdyż mieszkam w pobliżu. Budynek jest w złym stanie technicznym i wymaga remontu. Ponieważ na zajęciach zajmowaliśmy się inwentaryzacją starych obiektów, postanowiłem wykorzystać tę wiedzę w praktyce. Dużo czasu poświęciłem na przygotowanie koncepcji, ale się opłaciło! – mówi mgr inż. Rafał Werner.
Koncern STEICO, jako lider w produkcji materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych, opracowuje, produkuje i sprzedaje ekologiczne produkty budowlane z surowców odnawialnych. Centrala koncernu STEICO, zatrudniająca około 150 pracowników, znajduje się w Feldkirchen koło Monachium. Polski oddział STEICO ma swój ą siedzibę w Czarnkowie (około 60 km od Poznania). Jest największym na świecie zintegrowanym zakładem do produkcji materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17
Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności. Dowiedz się więcej