25 wybitnych studentów Politechniki Lubelskiej zostało uhonorowanych Nagrodą Santander Universidades za wyjątkowe osiągnięcia naukowe oraz przedsiębiorcze podejście do edukacji. To nie tylko wyróżnienie, ale także wsparcie finansowe w postaci 2 tys. zł, które zostanie przeznaczone m.in. na rozwój badań naukowych.
– Nasi studenci wykazali się nie tylko doskonałymi wynikami w nauce, ale także zaangażowaniem w kołach naukowych oraz udziałem w międzynarodowych projektach. Cieszymy się, że każdy z wydziałów naszej uczelni ma swojego reprezentanta wśród nagrodzonych. To dowód na to, że odnoszą oni sukcesy we wszystkich dziedzinach nauki – mówi prorektor ds. studenckich prof. Paweł Droździel.
Nagrodzeni zostali również studenci pierwszego roku, którzy rozpoczęli swoją akademicką przygodę doskonałymi wynikami rekrutacyjnymi.
Sekretarz komisji ds. Nagrody Santander mgr inż. Magdalena Paśnikowska-Łukaszuk z Politechniki Lubelskiej przypomina, że nabór wniosków aplikacyjnych trwał od maja do drugiej połowy października br.
– Otrzymaliśmy kilkaset zgłoszeń. To pokazuje, jak wielu naszych studentów może pochwalić się wysokimi wynikami w nauce, ale też rozwija swoje umiejętności w dodatkowej działalności. Nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania, co tylko świadczy o tym, że takie programy powinny być kontynuowane – podkreśla mgr inż. Magdalena Paśnikowska-Łukaszuk.
Dlaczego? Ponieważ stanowią one istotne narzędzie wspierające rozwój studentów i inwestycje w kursy, sprzęt naukowy czy innego rodzaju szkolenia, dzięki czemu mogą dalej się rozwijać, uważa prorektor Droździel.
Dyrektor Santander Universidades Wojciech Leśniewski podkreśla, że od 11 lat ich działalność koncentruje się na przygotowywaniu studentów do wyzwań, jakie czekają ich w przyszłości. Jako pracodawcy zdają sobie sprawę, że potrzeby rynku pracy będą związane nie tylko z dynamiczną transformacją cyfrową, ale również z zrównoważoną gospodarką. Wymagać to będzie zupełnie nowych kwalifikacji. I w tym zakresie Fundacja Santander Universidades jest zdecydowana wesprzeć uczelnie i studentów, kładąc nacisk na rozwój umiejętności, które będą kluczowe w przyszłości.
Oto laureaci:
Yelyzaveta Andriushkova, Wydział Zarządzania
Dominika Brzozowska, Wydział Zarządzania
Joanna Czerpak, Wydział Inżynierii Środowiska
Patrycja Dadacz, Wydział Zarządzania
Agata Dados, Wydział Zarządzania
Aleksandra Fuks, Wydział Matematyki i Informatyki Technicznej
Maciej Gnieciak, Wydział Inżynierii Środowiska
Lidia Gozdecka, Wydział Matematyki i Informatyki Technicznej
Julia Jurczak, Wydział Elektrotechniki i Informatyki
Paweł Juszczyński , Wydział Matematyki i Informatyki Technicznej
Natalia Kawka, Wydział Zarządzania
Dominik Kijek, Wydział Inżynierii Środowiska
Karolina Konieczna, Wydział Matematyki i Informatyki Technicznej
Paula Korszla, Wydział Zarządzania
Kacper Kot, Wydział Elektrotechniki i Informatyki
Julia Lankamer, Wydział Zarządzania
Oliwier Majewski, Wydział Elektrotechniki i Informatyki
Piotr Matysiak, Wydział Budownictwa i Architektury
Rafał Muszyński, Wydział Mechaniczny
Weronika Nowak, Wydział Elektrotechniki i Informatyki
Łukasz Popławski, Wydział Inżynierii Środowiska
Piotr Szopa, Wydział Matematyki i Informatyki Technicznej
Karolina Tomczyk, Wydział Matematyki i Informatyki Technicznej
Dominika Zydorczyk, Wydział Matematyki i Informatyki Technicznej
Justyna Żuchnik, Wydział Zarządzania
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17
Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności. Dowiedz się więcej