La Escuela Politécnica Superior de Jaén i Politechnika Lubelska zacieśniają współpracę

30.11.2024 Pracownicy
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Kiedy profesor Andrzej Smolarz, ekspert w dziedzinie optoelektroniki oraz diagnostyki i analizy pomiarów wykonanych za pomocą urządzeń optoelektronicznych, przybył do La Escuela Politécnica Superior de Jaén (EPSJ) w Hiszpanii, nie spodziewał się, że jego wizyta stanie się początkiem nowego etapu współpracy między Politechniką Lubelską a Uniwersytetem w Jaén. Ta wizyta, zorganizowana w ramach programu Erasmus+, okazała się nie tylko okazją do dzielenia się wiedzą, ale także platformą do tworzenia nowych możliwości akademickich dla studentów i badaczy z obu uczelni.

Na zaproszenie prof. Gustavo Eduardo Nofuentesa Garrido z Katedry Elektroniki i Automatyki EPSJ, prof. Smolarz odwiedził hiszpańską uczelnię, reprezentując Politechnikę Lubelską w ramach trwającej od ponad dekady umowy o współpracy. Została ona zapoczątkowana przez śp. prof. Jana Olchowika, a kontynuuje ją również w zakresie ogniw fotowoltaicznych dr Sławomir Gułkowski z Wydziału Inżynierii Środowiska.

Głównym celem wizyty prof. Smolarza było zacieśnienie więzi instytucjonalnych między obydwoma ośrodkami, a także zwiększenie liczby miejsc dostępnych dla studentów zainteresowanych wymianą Erasmus+.

Podczas pobytu lubelski naukowiec spotkał się z dyrektorem oraz zastępcą dyrektora ds. współpracy z zagranicą EPSJ. Wspólne rozmowy nie tylko umocniły istniejące porozumienie, ale również stworzyły podstawy do dalszego rozwoju wspólnych projektów badawczych i dydaktycznych.

Jednym z kluczowych punktów wizyty były seminaria i konferencje, w których profesor Smolarz uczestniczył jako prelegent. Słuchaczami byli studenci kierunku Inżynieria Systemów Fotowoltaicznych oraz doktoranci z Energetyki Odnawialnej. Prelekcje prof. Smolarza koncentrowały się na innowacyjnych zastosowaniach czujników światłowodowych w inteligentnych technologiach i materiałach.

Wizyta prof. Andrzeja Smolarza była doskonałym przykładem, jak program Erasmus+ promuje międzynarodową współpracę na poziomie naukowym i edukacyjnym.  

Galeria zdjęć

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej