Karnawał w Buenos Aires. Koncert z udziałem naszych chórzystów

24.01.2022 Uczelnia
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W piątek 11 lutego br. o godz. 19.00 w Filharmonii Lubelskiej odbędzie się koncert Akademickiego Chóru Politechniki Lubelskiej pt. "Karnawał w Buenos Aires".

Koncert wprowadzi Państwa w fascynujący świat „latino”, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki argentyńskiej. Muzyka tego kraju łączy w sobie tradycje europejskie i afrykańskie, lokalne rytmy indiańskie i kreolskie, do tego jeszcze wpływy amerykańskiego jazzu i tanga, które jest muzyczną wizytówką Argentyny. Dlatego zaczniemy od kompozycji Astora Piazzolli i Carlosa Gardela, posłuchamy też flamenco, a w dalszej części koncertu zaprezentujemy „Navidad Nuestra, zbiór pieśni bożonarodzeniowych argentyńskiego kompozytora Ariela Ramireza ze słowami Felixa Luny. Niezwykłość tego dzieła polega głównie na doskonałym połączeniu folkloru argentyńskiego z potęgą muzyki chóralnej. Kompozytor i autor tekstów połączyli teologiczną problematykę Bożego Narodzenia ze zwykłym ludzkim doświadczeniem. Ariel Ramirez wykorzystał w każdym epizodzie rytm ludowej muzyki argentyńskiej: w „Zwiastowaniu” mamy rytm chamame, huella pampeana w podróży Józefa i Maryi, vidala catamarquena w narodzeniu Chrystusa, adoracja pasterzy napisana jest w rytmie chaya riojana, pokłon Królów w tempie takirari, a ucieczka Świętej Rodziny w vidala tucumana.

WYKONAWCY

AKADEMICKI CHÓR POLITECHNIKI LUBELSKIEJ

ELŻBIETA KRZEMIŃSKA – dyrygent

ZESPÓŁ POR FIESTA

MICHAEL MISHCHENKOV – akordeon

JAKUB NIEDOBOREK – gitara, charango

MAREK FEDOR – instrumenty perkusyjne

MICHAŁ KOWALCZYK – gitara basowa

JOLANTA MÜNCH – fortepian

AGNIESZKA TYRAWSKA – sopran

PAWEŁ CICHOŃSKI – tenor

MACIEJ NERKOWSKI – baryton

STEFAN MÜNCH – słowo o muzyce

BILETY

Cena biletu dla pracowników wynosi 40 zł, a dla studentów 15 zł . Bilety można nabyć w kasie Filharmonii (należy podać hasło: POLITECHNIKA LUBELSKA) lub u studentów z Koła Naukowego Menedżerów.

Galeria zdjęć

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej