Projekt „Wschodni Akcelerator Biznesu 2” którego Animatorem jest Puławski Park Naukowo – Technologiczny Sp. z o.o., współfinansowanego ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021 – 2027, Priorytet I Przedsiębiorczość i innowacje, Działanie 1.1 platformy startowe dla nowych pomysłów, komponent I - Inkubacja – rozwój nowego pomysłu biznesowego.
Cel: inkubacja 200 startupów poprzez kompleksowy programu wsparcia, służący przekształcaniu pomysłów biznesowych w produkty dostosowanie ich do warunków rynkowych i opracowanie rentownych modeli biznesowych.
Kwota dofinansowania: 24 982 030,00 PLN
Efektem realizacji: projektu będzie wzrost liczby innowacyjnych przedsiębiorstw, które zostaną przygotowane do rozpoczęcia działalności gospodarczej budowanie i promowanie ekosystemu startupów.
Dla kogo: projekt skierowany jest do osób fizycznych mających innowacyjne pomysły z potencjałem biznesowym.
W ramach platformy startowej WAB2 to 200 startupów otrzyma wsparcie w ramach usług podstawowych i specjalistycznych na realizację swojego pomysłu biznesowego. Usługi księgowe, prawne, podatkowe czy elementy strategii marketingowej to nieliczne, które zostały przygotowane dla młodych pomysłodawców. Indywidualne podejście do każdego z modelu biznesowego będzie stanowiło integralną część procesu inkubacji, który będzie prowadzony przy pomocy managera ekspertów oraz instytucji i firm wchodzących w skład partnerów i ekosystemu.
Nowością w obecnym wydaniu platformy startowej będzie fakt otrzymania przez Startup grantu finansowego (ok 30 tys PLN) na realizację zadań niezbędnych do powstania MVP.
W ramach projektu przewidziano 5 obszarów specjalizacji: Rolno-spożywcza, Ekologia, Przemysł 4.0, Sport, Gamedev, które stanowią swoistą podstawę innowacyjnych produktów, usług powstałych w ramach prac Startupów inkubowanych w WAB 2.
Projekt Wschodni Akcelerator Biznesu 2 realizowany jest przez 8 partnerów, którzy posiadają wiedzę i kompetencje do wsparcia młodych innowacyjnych biznesów:
Puławski Park Naukowo-Technologiczny
Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Platforma Przemysłu Przyszłości
Szeroki wachlarz usług oraz wsparcia metoringowego oraz eksperckiego jaki został przygotowany dla Startupów będzie podstawą do stworzenia MVP i prototypu gotowego do testowania na rynku.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17
Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności. Dowiedz się więcej