27 października 2022r. klasa o profilu inżynierskim i medialnym (3c i 2c) Liceum Jana III Sobieskiego gościły na naszej Uczelni. Uczniowie wysłuchali wykładu „Manipulacja w reklamie” dr Maciaszczyk oraz wzięli udział w warsztatach „Przysposobienie multimedialne” prowadzonych przez mgr. inż. Jakuba Krzysiaka.
Dr Magdalena Maciaszczyk przeprowadziła wykład na temat sposobów nakłaniania wykorzystywanych w reklamie. Uczniowie poznali różnicę pomiędzy manipulacją i perswazją oraz podstawowe techniki stosowane przez reklamodawców oraz rozpoznawali najbardziej typowe zwroty i sformułowania, które pozwalają nakłonić odbiorcę do wykonywania czynności zgodnych z wolą nadawcy komunikatu. Pani doktor zaprezentowała także najczęściej występujące motywy w reklamach. Cały wykład wzbogacony był zdjęciami kampanii reklamowych globalnych marek z odniesieniem do codziennych sytuacji. Zarówno, prowadząca jak i licealiści wzięli bardzo czynny udział w warsztatach oraz dyskusjach wykazując szerokie zainteresowanie aspektem współczesnej reklamy.
Druga część wizyty uczniów Sobieskiego skupiona była na ćwiczeniach w Centrum Multimediów (budynek CenTECH) Politechniki Lubelskiej, gdzie mgr inż. Jakub Krzysiak zaprezentował ciekawostki z „Przysposobienia Medialnego”, asystował i wspomagał gości w krótkich nagraniach telewizyjnych, a także wyjaśniał uproszczony schemat technologiczny, strukturę produkcyjną i jej rodzaje. Te nietypowe ćwiczenia własnej wizji w TV wzbudziły w uczniach chęci poznania nowoczesnych technologii telewizyjnych oraz operowania innowacyjnym sprzętem. Mimo stale rosnącej konkurencji dygitalizowanych technologii w tej dziedzinie życia zawody medialne i inżynierskie nieprzerwanie utrzymują swoją wysoką pozycję, o czym zaświadczał mgr Krzysiak. To oczywiście nie wszystkie zagadnienia poruszane w trakcie warsztatów prowadzonych przez specjalistę, mającego na co dzień do czynienia z omawianymi tematami.
Współpraca Politechniki z Liceum Jana III Sobieskiego to kolejny przykład na rozwinięcie przez naszą Uczelnię silnej współpracy regionalnej na lubelskim podwórku, którą wykorzystujemy we wspólnych przedsięwzięciach i projektach edukacyjno-dydaktycznych ukierunkowanych na uczniów i przyszłych studentów Uczelni.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17
Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności. Dowiedz się więcej