Dzień Młodego Architekta na Politechnice Lubelskiej

21.11.2024 Studenci
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

– Jesteśmy w stanie zapewnić studentom teorię oraz laboratoria, ale nie możemy w ramach zajęć zaoferować bezpośredniego kontaktu z wykonawcami lub producentami. Taką możliwość dajemy tylko podczas wydarzeń takich jak dzisiejszy Dzień Młodego Architekta – mówiła podczas otwarcia wydarzenia dr hab. inż. Anna Życzyńska, dziekan Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej.

Podczas Dnia Młodego Architekta studenci rozmawiali z przedstawicielami branży o pracy architekta w praktyce. Nie zabrakło też wykładów poświęconych najnowszym produktom i technologiom na rynku architektury. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się ze eksperci wiodących firm takich, jak: Cemex Polska, H+H Polska, Saint-Gobain, Geze Polska i wielu innych.

– Od dawna współpracujemy z Politechniką Lubelską. Podczas Dnia Młodego Architekta chcemy zapoznać ludzi, którzy będą projektować i budować naszą przyszłość, produktami niskoemisyjnymi – mówił Piotr Jurczuk, menedżer rozwoju sprzedaży pionu handlowego Cemex Polska i dodawał, że większość produktów oferowanych przez firmę jest produktami o obniżonej emisji CO2. – To nasza misja, żeby zastępować produkty do tej pory stosowane, produktami, które są bardziej przyjazne środowisku. Tego potrzebuje dziś świat. 

Takie podejście podchwyciło wielu studentów.

– Jestem zainteresowany szczególnie stanem ziemi. Dlatego chcę w swojej pracy zawodowej wykorzystywać materiały, które nie wpływają niekorzystnie na środowisko. Przyszedłem poszukać takich właśnie rozwiązań – mówił Denys Tarasenko, student budownictwa Politechniki Lubelskiej

Na Dzień Młodego Architekta przyszli także uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Lublinie.

– Przyszliśmy, ponieważ sorka od przedmiotów zawodowych powiedziała nam, że możemy się tu dowiedzieć więcej na temat naszego zawodu – przyznaje Milena Michalak. – Moim marzeniem od podstawówki jest zostać architektem. Zawsze lubiłam rysować, uczestniczyłam nawet w konkursach. Mam także znajomego, który jest architektem, co dodatkowo mnie zainspirowało.

Uczeń tej samej szkoły, Filip Sejdziński swoją przyszłość wiąże z budownictwem: – Myślę, że architektura jest trudniejsza. A budownictwo wydaje mi się bardziej odpowiednie dla mnie. Moja siostra również studiuje na Politechnice Lubelskiej. Poleciła mi tę uczelnię, podobnie jak moja dziewczyna. I tak, zdecydowałem się na Lublin, bo chcę tu zostać.

Współorganizatorem wydarzenia był miesięcznik BUILDER. Po raz pierwszy na Politechnice Lubelskiej realizujemy „Dzień Młodego Architekta” oraz „Dzień Młodego Inżyniera” w ramach programu BUILDER for the Future, który już działa od 12 lat. Jego celem jest wspieranie młodych architektów i inżynierów budownictwa w uzupełnianiu wiedzy, poszerzaniu edukacji akademickiej o wiedzę praktyczną, pochodzącą bezpośrednio od ekspertów, doradców technicznych z branży z największych firm budowlanych, z którymi razem tworzymy ten program podkreśla Urszula Socha z BUILDER.  

 

Galeria zdjęć

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej