Dr hab. inż. Kamil Jonak członkiem Komisji Ewaluacji Nauki

05.04.2023 Pracownicy
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Dr hab. inż. Kamil Jonak z Katedry Informatyki Wydziału Elektrotechniki i Informatyki został powołany na członka Komisji Ewaluacji Nauki. Uroczyste wręczenie powołań odbyło się 4 kwietnia 2023 r. w Warszawie.

Komisja Ewaluacji Nauki liczy 34 członków. Zostali oni wybrani spośród kandydatów zgłoszonych przez uczelnie, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty badawcze i instytuty międzynarodowe. Do komisji weszło także siedem osób z doświadczeniem w zakresie polityki naukowej, wskazanych przez Ministra Edukacji i Nauki. 

Do zadań KEN należy przede wszystkim przeprowadzenie ewaluacji jakości działalności naukowej. Komisja odpowiedzialna jest również m.in. za przygotowanie projektów wykazu wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe, wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych oraz przedstawianie ministrowi propozycji kategorii naukowych dla podmiotów poddanych ewaluacji. 

Komisja sporządza też opinie i oceny w sprawach określonych przez ministra lub z własnej inicjatywy, ewaluuje jakość kształcenia w szkołach doktorskich.

Kadencja KEN będzie trwała 4 lata, do 31 grudnia 2027 r.

Dr hab. inż. Kamil Jonak jest absolwentem Politechniki Lubelskiej, a obecnie pracownikiem Katedry Informatyki.

Realizowane przeze Niego badania są interdyscyplinarnym połączeniem informatyki technicznej, medycyny oraz psychologii. Ich przewodnim aspektem są prace nad plastycznością ludzkiego mózgu, a szczególnie nad zrozumieniem biologicznych sieci neuronalnych tworzących jego strukturę. Specjalizuje się również w analizie sygnałów, obrazów medycznych oraz wdrażaniu rozwiązań z zakresu IT do systemu ochrony zdrowia.

Jest koordynatorem Lubelskiej Unii Cyfrowej, członkiem: Rady ds. Cyfryzacji badań medycznych przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, Komisji Nauk Nieliniowych Oddziału PAN w Lublinie oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuje także w Katedrze Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Kierownik oraz wykonawca w 7 projektach badawczych, w tym grantach NCN, NCBR oraz ABM. Odbył staże badawcze w Klinice Okulistyki Uniwersytetu w Zurichu, Uniwersytecie w Tybindze oraz Uniwersytecie w Żylinie.

 

Galeria zdjęć

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej