AZS Politechnika Lubelska liderem 1 Ligi Unihokeja Mężczyzn!

24.10.2023 Studenci
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W 3 kolejce rozgrywek 1 ligi Lubelska ekipa podejmowała na własnej hali Regen Project Floorball Team Poznań, oba zespoły w tym sezonie nie zaznały jeszcze porażki.

Po bardzo emocjonującym spotkaniu unihokeiści AZS pokonali poznańskie koziołki 5:4 i samodzielnie prowadzą w tabeli rozgrywek sezonu 2023/2024.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Przez pierwsze 12 minut obie drużyny wyprowadzały groźne ataki, po których piłka nie mogła znaleźć miejsca w siatce. Dopiero goście w 13 minucie meczu wykorzystali grę w przewadze i wyszli na prowadzenie 1:0. Była to nowa sytuacja dla lublinian, pierwszy raz w tym sezonie musieli odrabiać straty. Udało się tej sztuki dokonać dość szybko - 2 minuty po straconej bramce, grę w przewadze wykorzystał Konrad Mosior po podaniu Jakuba Sujkowskiego. Do końca 1 tercji wynik już nie uległ zmian.

Drugą odsłonę meczu dużo lepiej rozegrali gospodarze. Najpierw Kamil Dudek zbiegając przed bramkę, po bardzo dobrym podaniu od Jakuba Brichaczka, wyprowadził Politechnikę na prowadzenie. A następnie Jakub Krawczyk z bliskiej odległości dobił strzał Adriana Tajchmana — podwyższając wynik na 3-1. Goście w tej tercji odpowiedzieli tylko jednym trafieniem, po bardzo precyzyjnym strzale z dystansu Filip Łukaszewski strzela gola kontaktowego. Gdy już wydawało się, że już nic więcej się w tej tercji nie wydarzy, to poznaniacy otrzymali karę, którą na gola zamienili unihokeiści AZS Politechniki Lubelskiej. Strzał z dystansu Kamila Dudka odbił się od przeciwnika i znalazł drogę do siatki całkowicie zaskoczonego bramkarza gości.

Ostatnia tercja to zmasowane ataki drużyny z Poznania, która musiała odrobić 2 bramki straty. Dość szybko, bo już po minucie gry trzeciej odsłony Miron Łata po kontrataku z bliskiej odległości pokonał bramkarza AZSu. Na szczęście gospodarzy równie szybko Jakub Sujkowski w ekwilibrystyczny sposób zawinął piłeczkę kijem i wsadził ją za plecami bramkarza gości do bramki. Floorball Team Poznań znowu musiał odrabiać 2 bramki straty i znowu za sprawą Mirona Łaty doprowadził do kontaktu. Zawodnik z Wielkopolski wykorzystał zamieszanie pod bramką lublinian i dobił piłkę do bramki. Ostatnie 12 minut gry to skuteczna obrona gospodarzy, w której prym wiódł bramkarz Kacper Cęgiel.

To właśnie bramkarz AZS Politechnika Lubelska został wybrany zawodnikiem meczu, w ekipie gości doceniony został Miron Łata, który brał udział przy wszystkich trafieniach swojego zespołu.

Następny mecz Lubelskiej drużyny unihokeja za 2 tygodnie pod Zieloną Górą przeciwko KS Lokomotiv Czerwieńsk.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17