W ramach zadania zaplanowano konkurs w trybie ciągłym na projekty badawcze kierowane przez początkujących naukowców (Young Principal Investigator - YPI). Projekty oceniane będą według kilku kryteriów, m. in. koncepcji budowy Zespołu, poziomu naukowego tematyki badawczej, nowatorskość i przełomowość badań, dorobku i aktywności naukowej członków Zespołu oraz prestiżu współpracy międzynarodowej.

W ramach zadania przewidziano koszty 30 mini grantów dla zespołów badawczych prowadzonych przez początkującego naukowca.

Nadzór merytoryczny nad zadaniem sprawuje Pełnomocnik ds. umiędzynarodowienia.

Konkurs „Inwestujemy w potencjał”

Konkurs ma na celu finansowanie projektów badawczych kierowanych przez początkujących naukowców* (Young Principal Investigator, YPI). Głównym celem jest stworzenie trwałego międzynarodowego zespołu badawczego, który będzie realizował wspólne badania naukowe, prowadzące do publikacji i wniosków o granty.

Kto może aplikować:

  • Zespół pod kierownictwem początkującego naukowca (YPI): Grant może być przyznany zespołowi, który jest kierowany przez początkującego naukowca (Young Principal Investigator).
  • Kierownik zespołu: Kierownikiem zespołu może być wyłącznie pracownik Politechniki Lubelskiej, który został zaliczony do liczby N w dyscyplinie ewaluowanej na Politechnice Lubelskiej.
  • Skład zespołu: Zespół musi liczyć od 3 do 5 osób, z czego co najmniej połowa musi spełniać kryterium YPI. Wszyscy członkowie zespołu muszą być pracownikami lub doktorantami Politechniki Lubelskiej. Naukowcy z jednostek zagranicznych nie są wliczani do wymaganej liczby członków zespołu.
  • Współpraca międzynarodowa: Zespół powinien wykazać współpracę z naukowcem lub naukowcami z jednostki zagranicznej w ramach składanego wniosku.

Koszty kwalifikowane:

  • Podróże służbowe, zakup odczynników, sprzętu, materiałów, usług wewnętrznych i obcych, opłaty za dostęp do serwisów internetowych, koszty ubezpieczenia, serwisowanie aparatury, wynagrodzenie zespołu (do 20% wartości grantu)

Terminy:

  • Nabór w Konkursie prowadzony jest w trybie ciągłym, ocena wniosków dokonywana jest kwartalnie - do wyczerpania środków w konkursie.

Dokumenty:

Zasady składania wniosków:

  • Wniosek w formie skanu/PDF/Word należy przesłać na adres e-mail: zespol.umn@pollub.pl oraz złożyć w wersji papierowej w siedzibie Zespołu ds. umiędzynarodowienia, ul. Nadbystrzycka 38H (Spichlerz), pokój nr 1 Uczelnianego Biura Projektów.

*według definicji Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z 20 lipca 2018 r. art. 360 ust. 2Młodym naukowcem jest osoba prowadząca działalność naukową, która:1) jest doktorantem lub nauczycielem akademickim - i nie posiada stopnia doktora albo1a) przygotowuje rozprawę doktorską w trybie eksternistycznym i nie posiada stopnia doktora - jeżeli od dnia wyznaczenia promotora lub promotorów albo promotora i promotora pomocniczego zgodnie z art. 217 nie upłynęło więcej niż 4 lata, albo2) posiada stopień doktora, od uzyskania którego nie upłynęło 7 lat, i jest zatrudniona w podmiocie, o którym mowa w art. 7 ust. 1.

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej