W ramach zadania zaplanowano konkurs w trybie ciągłym na projekty badawcze kierowane przez początkujących naukowców (Young Principal Investigator - YPI), którzy wpisują się w definicję młodego naukowca* oraz nie mają doświadczenia w kierowaniu projektem badawczym. Projekty oceniane będą według kilku kryteriów, m. in. potencjału w zakresie osiągnięcia naukowej doskonałości, prestiżu współpracy międzynarodowej, przełomowości prowadzonych badań, ukierunkowania prowadzonych badań na społeczną użyteczność, a także wizji kontynuowania badań w aspekcie międzynarodowym w oparciu o finansowanie zewnętrzne.

W ramach zadania przewidziano koszty 30 mini grantów dla zespołów badawczych prowadzonych przez początkującego naukowca.

Nadzór merytoryczny nad zadaniem sprawuje Pełnomocnik ds. umiędzynarodowienia.

Regulamin Konkursu, Wniosek w wersji edytowalnej oraz pozostałe załączniki

(w celu pobrania pliku, należy wcześniej zalogować się w Intranecie)

Zarządzenie Nr R-74/2024 Rektora Politechniki Lubelskiej z dnia 30 sierpnia 2024 r. w sprawie Konkursu pn. „Inwestujemy w potencjał”

WAŻNE INFORMACJE:

Nabór w Konkursie prowadzony jest w trybie ciągłym.

Wniosek w formie skanu należy przesłać na adres e-mail: zespol.umn@pollub.pl oraz złożyć w wersji papierowej w siedzibie Zespołu ds. umiędzynarodowienia, ul. Nadbystrzycka 38H (Spichlerz), pokój nr 1 Uczelnianego Biura Projektów.


*według definicji Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z 20 lipca 2018 r. art. 360 ust. 2Młodym naukowcem jest osoba prowadząca działalność naukową, która:1) jest doktorantem lub nauczycielem akademickim - i nie posiada stopnia doktora albo1a) przygotowuje rozprawę doktorską w trybie eksternistycznym i nie posiada stopnia doktora - jeżeli od dnia wyznaczenia promotora lub promotorów albo promotora i promotora pomocniczego zgodnie z art. 217 nie upłynęło więcej niż 4 lata, albo2) posiada stopień doktora, od uzyskania którego nie upłynęło 7 lat, i jest zatrudniona w podmiocie, o którym mowa w art. 7 ust. 1.

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej