„Wasze sukcesy inspirują do podążania za marzeniami”. Stypendystki Ministra Nauki otrzymały dyplomy od władz Uczelni

12.04.2024 Studenci
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Rektor prof. Zbigniew Pater i prorektor ds. studenckich prof. Paweł Droździel spotkali się we czwartek 12 kwietnia ze studentkami, które w roku akademickim 2023/2024 otrzymały stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Aleksandra Kozłowska i Monika Romaszko mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami w dziedzinie nauki i sportu.

Spotkanie było okazją do wręczenia laureatkom dyplomów oraz złożenia gratulacji.

Niech stypendium będzie dla Was dodatkowym wsparciem i motywacją do dalszego rozwoju oraz realizacji Waszych pasji. Badania, projekty i aktywność sportowa nie tylko przynoszą Wam osobistą satysfakcję, ale również przyczyniają się do rozwoju naszej uczelni i inspirują Wasze koleżanki i kolegów do podążania za marzeniami – te słowa skierował do laureatek rektor prof. Zbigniew Pater.

Z kolei prorektor ds. studenckich prof. Paweł Droździel zwrócił uwagę, że studenci, którzy angażują się w różne działalność życia akademickiego i osiągają w tym zakresie sukcesy, są bardzo cenieni przez pracodawców.

Takie osoby potrafią efektywnie zarządzać swoim czasem i harmonogramem, aby pogodzić naukę, treningi czy działalność artystyczną. Posiadają kompetencje komunikacyjne, dobrze pracują w zespole i potrafią rozwiązywać problemy. Te umiejętności są bardzo przydatne w życiu zawodowym – podkreślił prorektor.

Przypomnijmy. Do ministerstwa wpłynęło 1 068 wniosków, a stypendia przyznano 386 studentkom i studentom repezentującym niemal wszystkie dyscypliny naukowe i artystyczne.

Stypendium jest wypłacane jednorazowo. Jego wysokość to 17 tys. zł. Jak przyznają stypendystki, jest to znaczące wsparcie dla ich dalszej kariery naukowej i sportowej.

 – Chcę przeznaczyć te środki na dalszy rozwój moich zainteresowań naukowych. Mam zamiar kupować literaturę fachową. Ważny jest też dla mnie udział w konferencjach, gdzie mogłabym nawiązywać kontakty oraz prezentować wyniki swoich prac – mówi Aleksandra Kozłowska z Wydziału Inżynierii Środowiska.

Monika Romaszko studiuje na I stopniu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji. Dzięki indywidualnej organizacji studiów może pogodzić naukę ze sportem.

Dużo trenuję, wyjeżdżam. Sport jest tym, co kocham. Ale też zależy mi na studiach. Bez wsparcia uczelni byłoby trudne lub niemożliwe łączenie tych dwóch światów – przyznaje studentka.

Monika Romaszko, która jest utalentowaną sprinterką, już 16 kwietnia wylatuje na Bahamy, gdzie 4-5 maja będzie reprezentowała Polskę w światowym festiwalu sztafet.

– Życzymy Monice powodzenia w zawodach. Cała nasza społeczność akademicka będzie trzymać kciuki za udany występ i kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Paryżu –  poinformował rektor.

Aleksandra Kozłowska jest studentką studiów II stopnia na kierunku inżynieria środowiska. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół obiegu wody w przyrodzie. Aktywnie uczestniczy w badaniach naukowych na Wydziale Inżynierii Środowiska. Jej współpraca
z pracownikami naukowymi zaowocowała licznymi publikacjami w renomowanych czasopismach naukowych oraz wygłoszonymi referatami. Angażuje się także w prace Klubu Dyskusyjnego "FOR&AGAINST" oraz działalność Koła Naukowego Zaawansowanego Projektowania Inżynierskiego.

Monika Romaszko studiuje na I stopniu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, jednocześnie osiągając znaczące sukcesy w sporcie. W 2023 r. startowała w młodzieżowych mistrzostwach Europy U23 w Espoo (Finlandia), letniej Uniwersjadzie w Chengdu i igrzyskach europejskich w Krakowie. W Chinach zdobyła srebrny medal w sztafecie 4 x 100 m. Srebro w sztafecie krótkiej wywalczyła także w stolicy Małopolski wspólnie z Magdaleną Stefanowicz, Ewą Swobodą i Mariką Popowicz-Drapałą.

 

Galeria zdjęć

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej