Świat dotyku i dźwięku

29.10.2023

Serdecznie zapraszam Państwa  do udziału w projekcie Świat dotyku i dźwięku bez tajemnic. Efektywna pomoc niewidomym i niedowidzącym – zwiększenie kompetencji i umiejętności otoczenia osób niepełnosprawnych. W ramach projektu będziemy mogli przeszkolić Państwa pracowników z zakresu obsługi osób z niepełnosprawnością.
Podczas szkolenia stacjonarnego, prowadzonego w formie warsztatowej przez profesjonalną i doświadczoną kadrę trenerów,  każdy Uczestnik:
• otrzyma merytoryczne materiały szkoleniowe,
• zdobędzie kompetencje z zakresu obsługi osób ze szczególnymi potrzebami,
• pozyska wiedzę z zakresu kształtowania dostępnej przestrzeni,
• pozyska możliwość wymiany doświadczeń z innymi pracownikami instytucji publicznych,
• będzie miał dostęp do konsultacji z trenerem,
• otrzyma certyfikat o ukończeniu szkolenia.

Poniżej ogólny zarys programu szkolenia:
1.      Definicja osób ze szczególnymi potrzebami, świat z perspektywy osób z niepełnosprawnością.
2.      Obsługa osób niewidomych i słabowidzących.
3.      Obsługa osób g/Głuchych i słabosłyszących.
4.      Obsługa osób z niepełnosprawnością ruchową.
5.      Obsługa osób z innymi niepełnosprawnościami.
6.      Wsparcie technologiczne dla osób niewidomych i słabowidzących.
7.      Zasady kształtowania dostępnej przestrzeni.
Zajęcia będą prowadzone w formie warsztatowej – dyskusja, ćwiczenia, praca na symulatorach wad wzroku, pokaz nowoczesnych rozwiązań.

Koszt kilkugodzinnego szkolenia to 100 zł netto od osoby (zwolnienie z VAT w przypadku oświadczenia, że szkolenie pracowników ma charakter usługi kształcenia zawodowego/przekwalifikowania zawodowego oraz jest finansowane ze środków publicznych w całości zgodnie z treścią art. 43 ust. 1pkt 29 lit. C ustawy z dnia 11.03.2004 o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr. 54, poz. 535 ze zm.) lub w co najmniej 70% - zgodnie z treścią § 3 ust. 1 pkt 14 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20. 12.2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień (Dz. U. z 2013 poz. 1722).

Do wyboru są dwie formy zgłoszenia, zgodnie z Państwa potrzebami:
1. Mogą Państwo zgłosić całą grupę (około 18 osób), wówczas szkolenie odbędzie się w Państwa siedzibie i wspólnie ustalimy dogodny termin.
2. W przypadku oddelegowania jednej bądź kilku osób, szkolenie odbędzie się 16.11.2023 r. w Katowicach, na Placu Grunwaldzkim 8-10.

Będę wdzięczna za  informację zwrotną.

Pozdrawiam,
Ewelina Orzechowska

Pracownik Działu Merytorycznego

Fundacja Szansa – Jesteśmy Razem
(Szansa dla Niewidomych)
http://www.szansadlaniewidomych.org/
Odwiedź nas także na Facebooku

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej