Wydział Elektrotechniki i Informatyki


Oferta kierunków i specjalności na Wydziale:



ELEKTROTECHNIKA

Studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia:*

  •  Bez specjalności

Jeśli lubisz nauki ścisłe, chcesz połączyć wiedzę z matematyki, fizyki i informatyki, jesteś ciekawy świata i nie boisz się urządzeń elektrycznych to ten kierunek jest dla Ciebie.

Studiując  elektrotechnikę  nabędziesz  praktycznych  umiejętności  projektowania  i  eksploatacji  urządzeń elektrycznych  i  elektronicznych,  komputerowych  systemów  pomiarowych,  automatyki  oraz  napędów mikroprocesorowych. Poznasz tajniki urządzeń sterujących i pomiarowych zasilanych energią elektryczną, w tym odnawialną. Dodatkowo będziesz mógł ubiegać się o wymagane przez pracodawców, a wynikające z przepisów prawa energetycznego, branżowe uprawnienia energetyczne grupy 1 w zakresie pomiarów elektrycznych i eksploatacji urządzeń elektrycznych (rokrocznie organizowane są na Wydziale kursy Stowarzyszenia Elektryków Polskich honorowane na terenie Polski oraz krajów Unii Europejskiej). Zdobędziesz wybraną specjalizację z systemów inteligentnych, optoelektronicznych, elektroenergetyki, OZE, napędów  elektrycznych  czy  elektrotechniki  pojazdowej.  Dzięki wszechstronnemu  wykształceniu i rozwiniętym  umiejętnościom  językowym  łatwiej  znajdziesz  pracę zarówno w małych firmach, biurach projektowych, konstrukcyjnych, jak i dużych zakładach przemysłowych w kraju i zagranicą.


INFORMATYKA

Studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia: *

  • Inżynieria komputerowa
  • Inżynieria oprogramowania
  • Przemysłowe systemy informatyczne
  • Techniki informacyjne

Jeśli zagadnienia wykorzystania sprzętu komputerowego i podstawowego oprogramowania masz już dawno opanowane, lubisz logiczne, abstrakcyjne myślenie i myślisz o dobrze płatnym zawodzie z przyszłością, to jest to kierunek dla Ciebie.

Tutaj zrozumiesz działanie współczesnych aplikacji i systemów komputerowych, baz danych oraz nauczysz się ich tworzenia. Będziesz uczestniczył w laboratoriach i brał aktywny udział w realizacji projektów informatycznych, ucząc się pracy w zespole. Zdobędziesz wiedzę w obszarach wytwarzania oprogramowania i jego eksploatacji, tworzenia aplikacji internetowych, mobilnych i multimedialnych, a także projektowania i administrowania sieciami komputerowymi.  Podszkolisz język angielski, a dzięki zdobytej wiedzy bez problemu znajdziesz dobrze płatną pracę w zawodzie. Będziesz miał możliwość odbycia staży i praktyk zawodowych w wiodących lubelskich firmach informatycznych. Będziesz mógł odbyć również praktyki, a nawet część studiów, za granicą.

INŻYNIERSKIE ZASTOSOWANIA INFORMATYKI W ELEKTROTECHNICE 

Studia stacjonarne I stopnia:

  • Bez specjalności

Tu zdobędziesz gruntowną wiedzę i kompetencje inżynierskie z zakresu elektrotechniki, elektroniki oraz programowania, czyli najatrakcyjniejsze umiejętności dla przyszłego pracodawcy.

INŻYNIERSKIE ZASTOSOWANIA INFORMATYKI W ELEKTROTECHNICE to znakomity start dla tych, którzy chcieliby nabyć umiejętności twórczego działania w zakresie analizy, projektowania oraz praktycznej realizacji instalacji i urządzeń elektrycznych, cyfrowych systemów sterowania, sieci elektroenergetycznych, a także programowania sterowników przemysłowych, użytkowania sieci komputerowych i sieci przemysłowych.

Studia przygotowują Cię do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych oraz w biurach projektowych działających w obszarze elektrotechniki, automatyki i informatyki, m.in. na stanowiskach: programista systemów informatyki i automatyki przemysłowej, inżynier programowania przemysłowego, specjalista informatyk, konsultant ds. technicznych, inżynier zarządzający sieciami przemysłowymi, inżynier ds. produkcji, inżynier utrzymania ruchu, serwisant, inżynier konstruktor, projektant systemów sterowania maszyn, projektant i programista urządzeń mikroprocesorowych.

 

INŻYNIERIA MULTIMEDIÓW 

Studia stacjonarne I stopnia:

  • Bez specjalności

Inżynieria multimediów jest nowoczesnym, interdyscyplinarnym kierunkiem studiów łączącym wiedzę z obszarów nauk inżynieryjno-technicznych oraz nauk społecznych.

To kierunek skierowany do młodych ludzi z pasją i szansą zdobycia umiejętności obsługi nowoczesnej elektroniki wykorzystywanej w projektach artystycznych, użytkowych i w zakresie technik multimedialnych działających w sferze marketingu. Tu nauczysz się w jaki sposób tworzyć oprogramowanie, przetwarzać pliki graficzne i formy multimedialne oraz zapoznasz się z grafiką komputerową i zasadami tworzenia animacji. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności inżynierskie z zakresu projektowania i użytkowania urządzeń i instalacji elektrycznych, oświetleniowych, audiowizualnych. Dowiesz się, jak tworzyć multimedialne aplikacje i prezentacje, a także jak realizować różne formy nagrań audio-wizualnych przy wykorzystaniu sprzętu i narzędzi dostępnych w studiach telewizyjno-radiowych. Co więcej, nabędziesz podstawową wiedzę z zakresu nauk o komunikacji społecznej i mediach.

Dzięki zróżnicowanej ofercie modułów w toku kształcenia będziesz miał szansę zdobycia różnorodnych umiejętności i rozwijania się na kilku polach jednocześnie, co z pewnością zaprocentuje w Twojej inżynierskiej karierze zawodowej. Studia przygotują Cię do pracy m.in. na stanowiskach: projektanta (np. systemów zasilających, oprogramowania, instalacji multimedialnych), serwisanta urządzeń i systemów multimedialnych, inżyniera obsługi studia, realizatora (np. dźwięku, obrazu i multimediów), montażysty form multimedialnych, inżyniera multimediów.

MECHATRONIKA

(kierunek prowadzony wspólnie z Wydziałem Mechanicznym)
Studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia:*

  • Bez specjalności

Kierunek interdyscyplinarny, łączący wiedzę z kilku dziedzin.

Na tym kierunku uzyskasz wiedzę z zakresu mechaniki, budowy i eksploatacji maszyn, elektroniki, informatyki, automatyki i robotyki oraz sterowania. Nauczysz się integrować ją przy projektowaniu, wytwarzaniu i eksploatacji produktów. Będziesz brał udział w ciekawych laboratoriach i ćwiczeniach projektowych. Dostaniesz szansę rozwinięcia umiejętności językowych. Wszechstronność tego kierunku pozwoli Ci otrzymać pracę w różnych gałęziach przemysłu m.in. elektromaszynowym, motoryzacyjnym, sprzętu gospodarstwa domowego, lotniczym i obrabiarkowym.
 

INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA

(kierunek prowadzony wspólnie z Wydziałem Mechanicznym)

Studia stacjonarne  I stopnia: *

  •  Bez specjalności

Kierunek dla kandydatów chcących wykorzystać innowacyjną wiedzę w służbie ludziom.

Wybierając ten profil kształcenia zgłębisz szeroki zakres zagadnień technologicznych z zakresu elektroniki, informatyki medycznej, biomechaniki inżynierskiej czy inżynierii biomateriałów. Poznasz tajniki fizjologii człowieka i dowiesz się jak zaprojektować aparaturę medyczną oraz systemy diagnostyczne i terapeutyczne. Będziesz współpracował z lekarzami medycyny w celu integracji i eksploatacji specjalistycznych urządzeń. Szkoląc umiejętności językowe, znajdziesz pracę w pionach technicznych szpitali i jednostek  klinicznych, instytucjach branży medycznej oraz placówkach naukowo-badawczych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Zyskasz zawód z przyszłością i będziesz brał udział w pracach naukowo-badawczych związanych z inżynierią biomedyczną.

(*) Politechnika Lubelska prowadzi także studia II – go stopnia na danym kierunku. Jeśli chcesz zobaczyć dalsze możliwości kształcenia sprawdź: studia II stopień WEiI

< WEJDŹ NA STRONĘ WYDZIAŁU ELEKTROTECHNIKI I INFORMATYKI >

Galeria zdjęć

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17

Na stronach internetowych Politechniki Lubelskiej stosowane są pliki „cookies” zgodnie z polityką prywatności.  Dowiedz się więcej